Apa-futsal razočarao protiv Bečeja

Na osnovu igara u pripremnom periodu i raspoloženja unutar ekipe, činilo se da će KMF Apa-futsal u drugi deo sezone Druge lige Srbije – grupa Vojvodina krenuti sa mnogo boljim igrama i rezultatima u odnosu na jesen. Ipak, sasvim drugačiji scenario viđen je već u prvom meču apatinskih žuto-crnih u nastavku prvenstva, a bodove iz Apatina odneo je KMF Bečej 2003savladavši domaći tim rezultatom 3:1 (1:0).

Meč je obilovao čvrstom, na momente i previše grubom igrom, bez mnogo lepih poteza i izrazitih prilika na obe strane u odnosu na prosečne futsal utakmice u ovom rangu takmičenja, a u opšte sivilo uklopile su se i sudije sa nekoliko loših odluka koje svakako ne umanjuju apsolutno zaslužen trijumf gostiju. U prvih desetak minuta meča domaćin je bio za nijansu bolji, ali bez ideje u završnicama napada što je generalno bila karakteristika žuto-crnih u toku celog meča. Gosti su u 14. minutu pravo niotkuda postigli vodeći gol. Bojan Rakić je šutirao, ne previše snažno ali je lopta dosta čudnom putanjom bežala od golmana Apa-futsala i od stative završila u mreži. Minimalnim vođstvom gostiju otišlo se na predah.

U nastavku su domaći samo na momente uspeli da poremete goste i visokim pritiskom na njihovoj polovini unesu pometnju, ali bez rezultata, dok su gosti nekoliko puta ozbiljno pripretili, međutim istakao se domaći čuvar mreže Vukašin Bijelić. Meč je praktično rešen u poslednja tri minuta susreta. Za samo tridesetak sekundi Nikola Mandadžić i Miodrag Vučković postižu golove za ekipu Bečeja i praktično rešavaju pitanje pobednika. Počasni pogodak za domaćina delo je Uroša Danića.

U narednom 12. kolu Druge lige Srbije – grupa Vojvodina, Apa-futsal putuje u Kačarevo na meč protiv ekipe KMF Kraljevićevo protiv koje su zabeležili do sada jedini trijumf u tekućem šampionatu.

Izvor: 025info.rs