Apatincima bodovi u Banatskom Karlovcu

Rukometaši Apatina ostvarili su pobedu u derbiju 10. kola Prve lige Sever na gostovanju u Bataskom Karkovcu protiv istoimenog domaćina 28:25 i na taj način u potpunosti opravdali nedavno dato obećanje da će se boriti za naslov prvaka. Apatinci su igrali hrabro i nisu davali na značaju što je domaćin iz samog vrha tabele i što igra na svom terenu, već su strpljivo gradili svoju igru i u finišu utakmice nametnuli svoj ritam koji domaćin nije uspeo da isprati.

Prvih pola sata završeno je nerešeno 13:13 i u tom periodu ekipe su uglavnom igrale gol za gol, uz konstantnu minimalnu prednost rukometaša Apatina. U nastavku donekle slična slika, stim što su do 45. minuta domaćini imali povremeno gol prednosti, a onda su Apatinci zaigrali odlučnije u odbrani što je rezultiralo preuzimanjem vođstva koje se uvećevalo sve do 58. minuta. Tada su domaćini uspeli da dođu na gol zaostatka 24:25, a onda su kapiten Čedomir Milojević i Aleksandar Pilipović u samoj završnici postigli tri pogotka i rešili sve dileme oko pobednika.

Kod Aatinaca najefikasniji bio je Pilipović sa devet datih golova, a u odbrani pored odličnog golmana Nikole Bogojevića uglavnom su svi igrali dobro. Ovom pobedom rukometaši Apatina ostali su na deobi prvoh mesta, a u sledećem kolu dočekuju Jabuku koja je u sredini tabele i za očekivati je da nastave sa serijom pobeda.