Bez iznenađenja u duelu između profesora i studenta tenisa

Novak Djokovic

Apsolutni vladar svetskog tenisa Novak Đoković plasirao se među osam najboljih na US openu, nakon što je u osmini finala pobedio Amerikanca Džensona Bruksbija sa 3:1 (1:6, 6:3, 6:2, 6:2), za nešto manje od tri sata igre.

U četvrtfinalu poslednjeg kalendarskog grend slema prvi reket sveta sastaće se sa odličnim Italijanom Mateom Beretinijem, sa kojim se sastao u finalu ovogodišnjeg Vimbldona.

Najbolji opis meča srpskog tenisera sa mlađanim Bruksbijem dao je legendarni američki teniser Endi Rodik: “Đoković ti prvo oduzme noge, pa ti onda uzme dušu!”.

Najbolji planetarni igrač nije dobro ušao u meč protiv dvadesetgodišnjeg Amerikanca. Krenulo je kao iz snova za 99. igrača sveta Bruksbija. Poveo je sa 3:0 odmah na startu, a onda u šestom gemu prvog seta napravio je novi brejk, koji je odmah u sledećem gemu potvrdio i došao do nestvarnih 6:1, a samim tim i osvajanja prve deonice u meču.

A onda se razgoropadio srpski as. Otvorio je drugi set vođstvom 3:0. Međutim, i u ovom setu profesor tenisa pružio je šansu studentu tenisa, tako što je jedan maratonski gem na servis Đokovića osvojio Bruksbi, ali već u sledećem Nole je postavio stvari na svoje mesto i uzvratio istom merom. Nije dopustio naš teniser izjednačenje u setu, već je otišao na, ispostaviće se kasnije, nedostižnih 4:2 i priveo je sigurno ovaj set kraju rezultatom 6:3.

I te kako je ostavio drugi set posledice za mladu nadu američkog tenisa. Već na početku trećeg seta Bruksbi više nije mogao da parira Đokoviću. Pravu demonstraciju sile videli smo u ovom setu. Već u uvodna tri gema Novak je uspeo da dva puta napravi brejk i ekspresno je do ogromnih 4:0,  a set je završio u svoju korist rezultatom 6:2.

Kako je počeo treći, tako je i četvrti set. Prvi reket sveta odmah je napravio brejk, koji je odmah zatim potvrdio. U sedmom gemu ovog seta Nole je došao do novog brejka, a potvrdom u sledećem gemu označio je kraj duela između profesora i studenta tenisa.