Bez pobednika u poslednjem meču 1. kola grupe A!

Današnji fudbalski dan na Evropskom prvenstvu u fudbalu otvorili su reprezentacije Švajcarske i Velsa utakmicom u glavnom gradu Azerbejdžana Bakuu. Švajcarci i Velšani remizirali su odigravši 1:1 (0:0).

Prvo poluvreme je proteklo u inicijativi reprezentacije Švajcarske, koju sa klupe predvodi naš trener Vladimir Petković. Petkovićevi puleni do prvog gola dolaze u 49. minuti preko Embola, napadača Borusije iz Menhegladbaha, koji se nakon kornera najbolje snašao i loptu glavom sa nekih pet metara prosledio u gol Velšana.

Velšani do izjednačenja stižu u 74. minuti. Odlično je u šesnaesterac Švajcaraca uputio centaršut Morel, a Kifa Mur se najbolje snalazi i glavom zabija gol pored nemoćnog golmana reprezentacije Švajcarske Zomera.

Igrao se 85. minut kada su Švajcarci došli do svog drugog pogotka u meču protiv Velšana preko Maria Gavrančića. Reakcijom iz VAR sobe gol je poništen zbog ofsajd pozicije u kojoj se našao švajcarski napadač pre postignutog pogotka.

Nakon prvog kola u grupi A na prvom mestu je reprezentacija Italije sa 3 boda, reprezentacije Švajcarske i Velsa su na deobi drugog i trećeg mesta sa jednim bodom, dok je reprezentacija Turske na poslednjem četvrtom mestu bez bodova.