Bratstvo 1946 – Hajduk 1912 (Kula) 3:1 (2:1)

strelci: Zečević 28., Bulatović 34. i Šveljo 67. za Bratstvo 1946; Matijašević 4. za Hajduk 1912
žuti kartoni: Kovačević (Bratstvo 1946), Radmanović (Hajduk 1912)
BRATSTVO: Čučković 6,5, Bulatović 7, Matović 7, Resanović 7,5, Tanasić 7
(Makar 7), S. Vuković 7,5, Zečević 7,5, N. Vuković 7, Kozomora 7 (Kovačević 7), Šveljo 8, Zorić 7 (Poznanović 7),
HAJDUK 1912: Brać 6, Varga 6 (Isailović 6), Babić 6, Tutnjević 6, Radmanović
6,5, Božović 6,5 (Milkić), Čarac 6,5, Mijić 6,5, Matijašević 7, Sekulić 6,5, Vuković 6,5
Igrač utakmice: Ognjen Šveljo (Bratstvo 1946) Prigrevčani su ostvarili još jednu pobedu. Ovoga puta u susretu 9. kola
Srpske lige Vojvodina, odigranu u Prigrevici protiv kulskog Hajduka 1912 od 3:1.
Pobeda je nakon svega viđenog zasluženo pripala domaćinu, ali do bodova se došlo teže od očekivanog i objektivno rečeno, najviše zaslugom gostujućih fudbalera koji su odlično započeli susret, imali priliku da uduplaju prednost, ali su sve to prokockali i poraz je bio neminovan.
Prvu priliku na utakmici iskoristili su gosti. Radmanović je šutirao sa oko 18
metara, Čučković kratko odbio loptu koja dolazi do Matijaševića kome nije bilo teško da je prosledi u praznu mrežu. Bio je to šok za malobrojne posetioce, a mogao je biti još veći u 27. minutu kada je Sekulić izbio sam ispred Čučkovića i kada su svi očekivali sigurnu realizaciju, on je šutirao slabo, pa je odbrana Bratstva 1946 lako otklonila opasnost. U fudbalu se takvi promašaji kažnjavaju, a kazna je došla samo nekoliko sekundi nakon toga. Lopta koju su izbili odbrambeni fudbaleri domaćeg tima, došla je do šesnaesterca gostiju i tu je nastao nesporazum između golmana i odbrambenih igrača Hajduka 1912, pa je poklon iskoristio Zečević i poslao loptu u prazan gol.
Nema sumnje da je taj pogodak uticao na učenike trenera Petra Kurčubića,
koji su posle primljenog pogotka delovali smušeno, pa je domaćin poveo u 34. minutu posle dobro izvedenog kornera od strane Tanasića. On je poslao visoku loptu u šesnaesterac gostiju, gde je najviši bio Bulatović i glavom je sproveo iza leđa nemoćnog Braća. U drugom delu viđena su dva prelepa šuta Ognjena Švelje, prvi u 47. minutu kada je volej udarcem pogodio stativu, a onda u 67. minutu kada je sa oko 12 metara pogodio mesto gde se spajaju stativa i prečka, te postavio konačnih 3:1 za Bratstvo 1946.

Sa ovom pobedom Prigrevčani su uhvatili ponovo priključak sa vrhom tabele, a u sledećem kolu gostuju u Subotici ekipi Bačke, koja pretenduje na titulu prvaka.