BSK bolji od Borca u komšijskom derbiju

Fudbaleri BSK-a iz Bačkog Brestovca savladali su Borac u Bačkom Gračacu sa 4:1 u komšijskom derbiju odigranom u okviru 24. kola Područne lige Sombor.

Susret u Bačkom Gračacu odigran je u nedelju pred blizu 200 gledalaca, a sudio je Nemanja Vasiljević iz Odžaka.

Prvih pola sata domaća ekipa imala je terensku inicijativu i bila je bolji protivnik. U tom periodu igre odličnu priliku propustio je Čanković koji je glavom sa desetak metara šutirao izvan okvira gola gostiju.

Usledila je kazna u vidu pogotka Stoiljkovića koji je u 33. minutu zatresao mrežu Borca za 0:1, a tim rezultatom završeno je prvo poluvreme.

Nakon primljenog gola raspala se igra domaćina što su gosti iskoristili da postignu još tri pogotka i na kraju ostvare ubedljivu pobedu. Strelci za BSK bili su Agbaba (61. i 74. minut) i Sušić (63. minut). Dvostruki strelac Agbaba i Milanović su bili bolji od ostalih u ekipi Brestovčana.

Počasni pogodak za Borac u 85. minutu postigao je Veselinović, najbolji pojedinac u timu domaćina na ovom susretu.

Brestovčani su pobedom u Bačkom Gračacu nastavili šampionsku trku, a Borac je gubitkom bodova na domaćem terenu otežao sebi borbu za opstanak.

Šest kola pre kraja prvenstva na vrhu tabele BSK i Mladost iz Bačkog Petrovca izjednačeni su po broju bodova i nema sumnje da će se borba za titulu voditi do poslednjeg kola.

Rezultati ostalih susreta 24. kola: Hajduk Junior – Mladost (K) 5:0, OFK Šikara – Lipar 2:3, Polet – Mladost (BP) 1:4, Terekveš – Rusin 5:0, Stari grad – Krila Krajine 3:2, Hercegovac – Slavija 0:0 i Budućnost – ŽAK 6:0.

Borac u sledećem kolu dočekuje Hajduk Junior iz Kule, dok BSK takođe na svom terenu igra protiv Budućnosti iz Mladenova.

Izvor: Radio Odžaci