BSK slavio protiv Kuljana, Obradović srušio ŽAK

Proteklog vikenda odigrane su utakmice 23. kola Područne fudbalske lige Sombor. Pobedu su zabeležile obe ekipe iz opštine Odžaci.

Lider BSK iz Bačkog Brestovca je pobedom u derbiju kola protiv Hajduk Juniora iz Kule od 4:3 na domaćem terenu, zadržao prvo mesto na tabeli sa istim brojem bodova kao i drugoplasirana Mladost iz Bačkog Petrovca koja je slavila protiv Terekveša iz Svilojeva rezultatom 2:0.

U najefikasnijoj utakmici kola u Bačkom Brestovcu, domaća ekipa je bila u zaostatku na poluvremenu (1:2), ali je na kraju slavila vrednu pobedu u borbi za titulu prvaka. Golove za BSK postigli su dvostruki strelac Vlajić, Agbaba i Sušić.

Vrednu pobedu u borbi za opstanak ostvario je Borac iz Bačkog Gračaca koji je u Somboru savladao ekipu ŽAK-a rezultatom 3:2 (1:1). Tri boda je Gračanima doneo Obradović koji je postigao treći pogodak za svoju ekipu desetak minuta pre kraja utakmice. Nad istim igračem je ranije napravljen i penal koji je u gol pretvorio Čanković. Strelac prvog gola za Borac bio je Bogunović.

U sledećem kolu igra se komšijski derbi, Borac dočekuje BSK. Tri boda su imperativ za obe ekipe, Gračanima za nastavak borbe za opstanak, a Brestovčanima za nastavak šampionske trke.

Rezultati ostalih susreta 23. kola: Slavija – Budućnost 0:1, Krila Krajine – Hercegovac 3:0, Rusin – Stari grad 2:2, Lipar – Polet 2:2 i Mladost (K) – OFK Šikara 4:2.

Izvor: Radio Odžaci