Crvena zvezda pobedila Napredak 2:0: Rodić i Katai osvojili Bagdalu

Katai

Crvena zvezda je pobedila Napredak u Kruševcu 2:0 (2:0) u 19. kolu Linglong Superlige, golovima Milan Rodića i Aleksandra Kataija. Dominantnom igrom u prvom poluvremenu, golovima na startu i finišu tog perioda, Crvena zvezda je preskočila Bagdalu, pobedila Napredak 10. put zaredom i nastavila trku sa Partizanom. Meč je počeo minutom ćutanja u počast preminulom legendarnom igraču Partizana Momčilu Moci Vukotiću.

Dobar ritam diktirali su i Napredak i Crvena zvezda od starta, prvi je pripretio domaćin u trećem minutu preko Đorđa Jovanovića. Njegov udarac je Borjan odbranio, ali prvi pokušaj crveno-belih bio je uspešan.

Povela je Crvena zvezda u Kruševcu posle prvog kornera u 5. minutu. Aleksandar Katai je izveo prekid sa leve strane, na prvoj stativi je Strahinja Eraković prebacio loptu na dalju stativu odakle je Milan Rodić ubacio u mrežu. Treći pogodak levog beka ove sezone, drugi u poslednja tri meča donela su Zvezdi tako željenu ranu prednost.

Ispromašivala se Crvena zvezda propisno u prvom delu. Golman Jordanov nije bio najsigurniji, kao ni odbrambeni igrači prilikom intervencija, ali su redom promašivali Ivanić, Katai, Pavkov, pa Ben u situaciji “oči u oči” u 39. minutu.

Šampion je bio mnogo bolji, Njegoš Petrović je poslao odličan pas Kataiju na visinu penala, a “magiko” je uz sjajan prijem majstorski prebacio golmana Jordanova za 2:0.

U nastavku je agilnije počeo domaćin, i u 51. minutu se mreža Milana Borjana zatresla. Đuričković je levicom sa 20 metara zatresao stativu, Marko Bačćanin je odbitak sproveo u mrežu, ali je bio na granici ofsajda koji je signalizirao pomoćnik. Gledao se VAR, tražio se ugao i na kraju je procenjeno da nema gola za Kruševljane.

Uspela je Zvezda da primiri Kruševljane, poslednjih pola sata je kontrolisala meč, trener Dejan Stanković je osvežio ekipu i stigao do sigurne pobede.

Izvor: Euronews Srbija / Foto: FB Crvena Zvezda