Dalmatinac spasao čast

Da nije pobede Dalmatinca u Riđici, peto kolo rukometnog prvenstva u Drugoj ligi Sever bilo bi loše za klubove sa ovih prostora. Riđičani su savladali ŽSK 1955 iz Žablja sa 25:23 (26:23) u jednoj čvrstoj utakmici u kojoj su uglavnom imali rezultatsku prednost, ali su sredinom drugog poluvremena dozvolili da gosti izjednače na 19:19, kao i u 58-om minutu kada je na semaforu pisalo 23:23. Iznenada je utakmica, najviše zahvaljujući seriji grešaka, uvedena u neizvesnu završnicu. Na kraju je ipak slavio bolji tim, jer su domaći rukometaši uspeli da preko Vojvodića i Pežajića u poslednjim trenucima postignu dva pogotka i uknjiže bitne bodove.

U timu Dalmatinca po šest golova postigli su Sergej Miskin i Strahinja Macura, a jedan manje postigao je Marko Vojvodić. Riđičani se nalaze na 10-om mestu na tabeli, a u sledećem kolu imaju teško gostovanje ekipi Budućnosti iz Alibunara.

Rukometaši PIK Prigrevice poraženi su u Vršcu od domaće Mladosti sa 20:23 (10:15). Slabije izdanje u završnici prvih pola sata doprinelo je da Prigrevčani izgube ovu utakmicu, mada su u pojedinim trenucima prikazali dobru igru, pa čak i zapretili domaćinu, međutim mnogo toga se zakomplikovalo, pa su bodovi ostali kod domaćih rukometaša.

Prigrevčani su u drugih pola sata ušli sa pet golova zaostatka ali su popravili igru i uspeli da u 54-om minutu nadoknade svih pet golova pa je rezultat glasio 19:19. Nažalost, više od toga nisu mogli, i u samom finišu domaćin je uspeo da postigne odlučujuće pogotke. U redovima Prigrevčana, standardno dobar i efikasan, bio je Slobodan Kozlovački, sa osam postignutih golova. Prigrevčani su, i pored poraza, dobro plasirani i zauzimaju peto mesto na tabeli, a u sledećem kolu u goste im dolazi Slavija iz Novog Sada, koja je odigrala samo tri utakmice i sve rešila u svoju korist.

Somborci su i u ovom kolu poraženi. Ovoga puta, na svom terenu, od Radničkog iz Jaša Tomića sa 19:31 (6:16). Pobednik ove utakmice bio je jasan već nakon prvog dela, koji su gosti rešili u svoju korist sa deset golova razlike. U nastavku su gosti održavali prednost, i nisu dozvolili nikakvo iznanađenje. U redovima Somboraca, kao i do sada, najefikasniji bio je Danijel Kokrehelj, sa sedam postignutih golova. Somborci su na začelju tabele bez bodova, a u sledećem kolu gostuju u Pančevu, gde će ih ugostiti istoimena ekipa, koja ima dva boda, i to je derbi donjeg dela tabele.