Danci bez problema, Italijani nakon produžetka do četvrtfinala!

U juče odigranim utakmicama osmine finala na Euru 2020 postignuti su sledeći rezultati:

Vels – Danska 0:4 (0:1)

Italija – Austrija 2:1 nakon produžetaka 0:0 (0:0)

Reprezentativci Velsa su jedino u početku meča nekako parirali odlično raspoloženim Dancima, ali to je trajalo sve do 27. minuta kada je Dolberg prvi načeo mrežu Velšana na „Johan Krojf areni“ u Amsterdamu. Sa minimalnim vođstvom Danaca se otišlo na odmor, a onda u nastavku reprezentacija Danske je „demontirala“ Vels. Dolberg je prvo duplirao vođstvo u 48. minutu, a Mele u 88. i Brajtvajt su svojim golovima doveli Dance do maksimalne pobede i plasmana u četvrtfinale, gde će igrati protiv boljeg iz duela Holandije i Češke.

Reprezentacija Italije savladala je reprezentaciju Austrije u osmini finala kontinentalnog prvenstva 2:1 nakon produžetaka na londonskom „Vembliju“. Do prve šanse dolaze Italijani u sredinom prvog poluvremena kada je Insinje odlično šutirao sa nekih dvadesetak metara, kada je pogodio spoj gde se prečka i stativa spajaju. U drugom poluvremenu Austrijanci stižu do pogotka, tačnije Arnautović postiže pogodak, ali je pogotak poništen zbog ofsajda nakon intervencije iz VAR sobe. I jedni, a i drugi više nisu napravili neku ozbiljniju priliku, te je meč osmine finala otišao u produžetke. Ono što nisu uradili tokom čitavog meča to su „Azuri“ uradili u prvom produžetku od 15 minuta. Kijeza je u 95. minutu načeo mrežu Bahmana, da bi u poslednjem minutu prvog nastavka Pesina doneo velikih 2:0 Italijanima. Trgli su se nekako Austrijanci u drugom produžetku, Saša Kalajdžić nakon dve propuštene šanse iz treće ubacuje u gol „Azura“ u 114. minutu, ali Austrijanci nisu uspeli da postignu još jedan pogodak u preostalih šest minuta i rešavanja pitanja pobednika preko penala. Reprezentacija Italije će u četvrtfinalu igrati protiv pobednika meča između Belgije i Portugala.

Danas su na programu Eura 2020 dve utakmice osmine finala. U 18.00 časova na „Puškaš areni“ u Budimpešti meč će odigrati reprezentacije Holandije i Češke, dok u 21.00 čas u Sevilji snage će odmeriti reprezentacije Belgije i Portugala.