Danci iz ponora do direktnog plasmana u drugi krug! Belgijanci bez opuštanja protiv Finaca

Nadmetanja i u grupi B na Euru 2020 su završena utakmicama:

Finska – Belgija 0:2 (0:0)

Rusija – Danska 1:4 (0:1)

Jedan od najzanimljivijih raspleta viđen je u poslednjem kolu grupe B. Fincima je trebao samo bod protiv Belgije, koji su plasman u drugu rundu takmičenja overili u prva dva kola, a i Rusima je trebao za prolazak u završnicu Eura 2020 bod u Kopenhagenu protiv Danaca.

Međutim, snovi Finaca srušeni su u 74. minutu u Sankt Peterburgu kada su Belgijanci došli do vođstva nakon autogola finskog golmana Hradeckog, da bi svega sedam minuta kasnije Lukaku uvećao vođstvo Belgije i samim tim raspršio sve nade Finaca.

Situacija u Kopenhagenu od starta je bila jasna. Danci su igrali pod imperativom pobede protiv Rusije i nadali su se da će Belgijanci u meču protiv Finaca odigrati pošteno. Prvo poluvreme između Danske i Rusije proteklo je u apsolutnoj dominaciji Danaca. Imali su čak 60% poseda lopte, uputili su ukupno 8 šuteva, od kojih 3 u okvir gola, dok Rusi nisu uputili nijedan šut. Jedan od ta tri šuta u okvir gola našao se i u mreži ruskog golmana Safonova. U 38. minutu Damsgard je pogodio za vođstvo Danaca i sa tim vođstvom su Danci otišli na odmor. Parken Stadion u Kopenhagenu je proključao u drugom poluvremenu. Danci su uvećali prednost u 59. minutu preko Poulsena, nadu Rusima u 70. minutu dao je Džuba golom iz penala, a onda još dva gola u mreži Safonova u roku tri minute. Kristensen zabija treći gol za Dance u 79. minutu, da bi u 82. minutu Mele postavio konačan rezultat i slavlje u Kopenhagenu moglo je da počne, pošto su i Belgijanci u tom trenutku vodili sa velikih 2:0 protiv Finaca u Sankt Petersburgu.

Nakon tri odigrana kola Belgijanci su prvi sa maksimalnih 9 bodova i gol razlikom 7:1, Danska je na drugoj poziciji sa 3 boda i gol razlikom 5:4, treći su Finci sa 3 boda i gol razlikom 1:3, a na poslednjem mestu je Rusija sa tri boda i gol razlikom 2:7.