Danci sigurni protiv Čeha. Englezi demolirali Ukrajince!

Juče su odigrana i preostala dva četvrtfinalna meča na Evropskom prvenstvu u fudbalu i zabeleženi su sledeći rezultati:

Češka – Danska 1:2 (0:2)

Ukrajina – Engleska 0:4 (0:1)

Na Olimpijskom stadionu u Bakuu Danska je savladala Češku rezultatom 2:1. Do vođstva su Danci došli na samom početku meča u 5. minutu kada je Larsen izveo korner, a najviši u skoku bio je Tomas Dilejni i glavom sproveo loptu u mrežu. Nedugo posle toga Dilejni je imao još jednu šansu, igrao se 15. minut, kada je njegov šut otišao pored stative. Imali su i Česi svoju šansu u prvom poluvremenu kada je sam pred Šmajhela izašao Holes, ali je kao pobednik iz ovog duela izašao sin legendarnog golmana Petera Šmajhela. U 42. minutu Danci dupliraju vođstvo preko Dolberga, koji je „zakucao“ loptu pod prečku nakon pasa sa Meleom. Ovim golom Danaca zaključeno je i prvo poluvreme. U drugom poluvremenu Česi kreću ofanzivnije. Posle centaršuta Kufala Šik pogađa mrežu Šmajhela i smanjuje vođstvo Danaca. Veliki hendikep za Čehe nastao je kada se povredio Čelustka u 63. minutu, te zbog povrede nije mogao da nastavi igru. Ušao je Brabec umesto Čelustke, ali to više nije bila ta igra Češke. U 82. minutu propustili su Danci veliku priliku da dokusure Čehe preko Melea, ali je njegov šut odbranio odlični Vaclik. Nisu uspeli Česi da dođu do izjednačenja do kraja utakmice, te se reprezentacija Danske zasluženo plasirala u polufinale.

Na Olimpijskom stadionu u Rimu reprezentacija Engleske ubedljivo je savladala reprezentaciju Ukrajine rezultatom 4:0. Englezi su već u 4 minutu došli do pogotka preko Hari Kejna, kojeg je prethodno odlično uposlio napadač Mančester Sitija Rahim Sterling. Engleski golman Pikford bio je na mukama u 17. minutu kada je odbranio nezgodan šut Jaremčuka. Igrao se 35. minut kada se defanzivac Šahtjora Krivcov povredio, te je zbog povrede morao svoje mesto da ustupi Cigankovu. Prvo poluvreme završeno je minimalnim vođstvom ekipe Gereta Sautgejta. U drugom poluvremenu nastupila je prava kanonada golova. Već u 46. minutu Megvejer povećava prednost Engleza. Četiri minuta kasnije Kejn stiže do svog drugog pogotka na utakmici, tako što je glavom savladao ukrajinskog golmana Buščana na asistenciju Šoua. Konačan rezultat Engleska – Danska 4:0 postavio je Henderson u 63. minutu, samo šest minuta nakon što je ušao u igru.

Polufinalni mečevi i finalni meč na kontinentalnom prvenstvu igraće se na londonskom Vembliju.

Prvi polufinalni meč između Italije i Španije je na programu u utorak, 6. jula, od 21 čas, a drugi polufinalni meč između Engleske i Danske igraće se u istom terminu samo dan kasnije.