„Delfini“ u polufinalu Olimpijskih igara! Srbi potopili „azure“!

Vaterpolo reprezentacija Srbije, aktuelni olimpijski šampioni iz Rija, savladali su u četvrtfinalu olimpijskog turnira reprezentaciju Italije sa 10:6 (5:2, 4:1, 0:1, 1:2).

Izabranici Dejana Savića su pitanje pobednika današnjeg meča rešili do kraja prvog poluvremena. Kao plod odlične igre u odbrani i fantastične napadačke realizacije sa distance „delfini“ su došli do ogromne prednosti od 9:3, već nakon prvih 16 minuta igre.

U drugom poluvremenu fokus naših reprezentativaca bio je isključivo na odbrani. Takvom igrom uspešno su priveli meč kraju i zakazali novi susret sa reprezentacijom Španije na ovim Igrama.

Jedan od najzaslužnijih u našim redovima za plasman u polufinale svakako je reprezentativni golman Branislav Mitrović, koji je danas imao velikih 15 odbrana!

Strelce je predvodio Filip Filipović sa 3 pogotka, po dva su postigli Mandić, Rašović i Prlainović, a jednom mrežu Italijana zatresao je i Nikola Dedović.

Polufinalni susret između Srbije i Španije na rasporedu je u petak, 6. avgusta, od 12.50 časova po srednjoevropskom vremenu!