„Delfini“ ubedljivi protiv Kazahstana!

Vaterpolo reprezentacija Srbije trijumfovala je danas protiv reprezentacije Kazahstana rezultatom 19:5 (4:2, 7:3, 2:0, 6:0) u drugom kolu grupe B.

Izabranici Dejana Savića ništa nisu prepustili slučaju i od početka pa do kraja meča odigrali su na izuzetno visokom nivou. Napad je besprekorno funkcionisao, odbrana je bila čvrsta, te uz takvu igru srpski vaterpolisti su veoma brzo slomili otpor Kazahstanaca. Kazahstanci su jedino u prvoj četvrtini pružili nekakav značajni otpor našim momcima i to je bilo sve od njihove igre. Već na poluvremenu su zlatni momci iz Rija vodili sa 11:5 i to govori koliko su ozbiljno shvatili današnji meč. U drugom poluvremenu odbrana je bila perfektna, nismo primili nijedan gol od naših današnjih protivnika.

Za dva dana srpske vaterpoliste očekuje važan meč protiv reprezentacije Australije.

Golove za „delfine“ postigli su: Duško Pijetlović 4, Rašović 3, Mandić 2, Prlainović 2, Aleksić 1, Ranđelović 1, Lazić 1, Dedović 1, Mitrović 2, Jakšić 1, Filipović 1.