Devet zlata za karatiste Somborca

Na internacionalnom karate turniru „Kup Mladost 2019“, najmlađa takmičarska grupa karate kluba „Somborac“ osvojila je devet zlatnih i pet bronzanih medalja.

Zlatne medalje u pojedinačnom kata nadmetanju osvojili su: Đorđe Hristov, Jovana Miličević, Boris Senjavin, Lana Krizmanić, Jana Mijatović, Mihajlo Bašić i Kristina Kosanović, koja se okitila sa dve zlatne medalje. U ekipnoj konkurenciji zlatnu medalju osvojio je i kata tim pionirki u sastavu: Jana Mijatović, Tara Jurić i Lana Krizmanić.

Bronzanu medalju osvojili su: Ana Đuran, Uroš Boca , Tara Jurić, Antonina Čaušević i Nikola Vulin.

Na ovom turniru nastupilo je oko 500 takmičara iz Rumunije, Bosne i Hercegovine, Hrvatske i Srbije – navodu se u klupskom saopštenju.

Izvor i foto: somborsport.org