Đoković za 100 minuta „rešio“ Grikspora!

Tanjug/AP Photo/Frank Franklin II

Najbolji teniser sveta Novak Đoković „oduvao“ je, u meču drugog kola US opena, holandskog tenisera Talona Grikspora sa 3:0 (6:2, 6:3, 6:2) u setovima, za svega 100 minuta igre.

Srpski as u trećem kolu Otvorenog prvenstva Sjedinjenih Američkih Država igraće protiv Japanca Keija Nišikorija. Sa japanskim teniserom Đoković ima pozitivan skor 17:2. Poslednji put dvojica tenisera sastali su se na nedavno završenim Olimpijskim igrama u Tokiju, kada je prvi reket sveta „počistio“ Nišikorija sa 2:0 (6:2, 6:0) u setovima.

Prvi reket sveta u potpunosti je kontrolisao čitav meč protiv Grikspora i apsolutna kontrola u svim segmentima igre Noletu je donela rutinski trijumf. Malo je reći da je Đoković bio maestralan.

Ni dežurni mrzitelji našeg najboljeg sportiste svih vremena na stadionu „Artur Eš“ u Njujorku nisu uspeli da ga izbace iz takta.

Jedini problem, ako se to tako uopšte može nazvati problemom, Đoković je imao na startu protiv 121. tenisera sveta kada umalo nije izgubio svoj servis gem. Nakon toga, srpski as zasplesao je na terenu i svojim ubitačnim tempom razneo je Holanđanina. Za svega pola sata rešio je prvi set rezultatom 6:2, u kojem je dva puta uspeo da napravi brejk protiv nejakog Grikspora.

Drugi set trajao je šest minuta duže od prvog, ali i on je rešen bez većih problema u korist našeg tenisera rezultatom 6:3. Veoma brzo Novak je uspeo da napravi prednost od 4:1, ali Talon Grikspor uspeo je da se vrati u set nakon što je oduzeo servis gem Đokoviću i smanji prednost planetarnog vladara tenisa na 4:3. Međutim, odmah u sledećem gemu stvari su postavljene na svoje mesto. Uzvatio je Nole istom merom i nije dozvolio da dođe do izjednačenja u setu, već je sa dva vezana gema došao do 2:0 u setovima.

Rezultatski izjednačena borba u trećem setu potrajala je sve do rezultata 2:2, a onda je najbolji teniser sveta osvojio naredna četiri gema i došao do osvajanja ovog seta rezultatom 6:2, za konačnih 3:0 u setovima.