Dunav nastavio da teroriše rivale, Pazova slomljena u nastavku

U prvom prolećnom, odnosno ukupno 14. kolu Prve muške regionalne lige – grupa Sever, košarkaši Dunava savladali su na domaćem parketu ekipu Nove Pazove rezultatom 67:45 (8:9,21:1718:920:10).

Nikad čudniji početak jedne košarkaške utakmice u Apatinu. Igrao se peti minut a na semaforu je stajalo 3:2 za Dunav. Prva četvrtina je završena vođstvom gostiju 9:8, kao da se igrao rukomet a ne košarka. Obe ekipe su bile veoma loše, a domaćina je u životu držao Šuput sa dve pogođene trojke.

I tokom druge četvrtine prosečna ekipa Nova Pazove, ni kriva ni dužna, držala je rezultatski priključak, ali ne zahvaljujući svojoj dobroj igri već pre svega još nedovoljno probuđenim Apatincima. Ipak, na kraju poluvremena bilo je 29:26 za domaćine.

Samo malo gasa u drugom delu igre je bilo dovoljno da se domaćini odlepe. Na kraju treće četvrtine Dunav je imao prednost od 12 razlike (47:35), da bi u poslednjoj deonici prednost iz minuta u minut rasla za konačnih+22.

I pored nešto lošijeg poluvremena, raduje podatak da je domaćin primio samo 45 poena na današnjem meču.

Predrag Šuput je standardno bio najefikasniji sa 22 ubačena poena. Ljubomir Miljanić je takođe bio veoma raspoložen, a sa nekoliko atraktivnih poteza pravio je razliku u korist svog tima. Još jedan Miljanić je takođe bio dvocifren po broju postignutih poena, a Aleksandar svojom čvrstinom i borbenošću koju prikazuje iz kola u kolu sa pravom stiče status ljubimca domaće publike.

Priliku za nastavak pobedničke serije Dunav će imati već za vikend kada će u okviru 15. kola Prve regionalne lige – grupa Sever gostovati poslednjeplasiranoj Crvenki.

Izvor: 025info.rs