Dunav opet slavio, dva meča do plasmana u viši rang takmičenja

Tri kola pre kraja prvenstva košarkaši Dunava su ostvarili pobedu koja im donosi neophodno samopouzdanje u samom finišu sezone. Apatinci su celu utakmicu 24. kola Prve muške regionalne lige – grupa Sever protiv Vrbasa odigrali bez Predraga Šuputa što ovoj pobedi daje posebnu “težinu”. Na kraju KK Dunav-KK Vrbas 76:70 (24:27, 16:12, 14:15, 22:16).

Lideri prvenstva su ugostili protivnika raspoloženog za nadigravanje pa je ceo susret protekao u rezultatskoj neizvesnosti bukvalno do samog kraja. Prvu četvrtinu dobili su gosti, da bi Apatinci na odmor otišli minimalnim vođstvom. U nastavku utakmice gostima su naštimane nišanske sprave pa su pogađali iz svih pozicija, u čemu je prednjačio raspoloženi Đurović.

U poslednju četvrtinu se ušlo nerešenim rezultatom 54:54, a svega tri-četiri minuta pre kraja gosti su imali prednost od sedam poena. Tada na scenu stupaju Ljubomir Miljanić i Nebojša Smiljanić koji preokreću rezultat za mirnu završnicu i konačnih +6.

U sredu je Dunav ponovo domaćin. U poslednjoj utakmici pred svojim navijačima ove sezone dočekuju KK Kris kros iz Pančeva a utakmica u hali OŠ Žarko Zrenjanin počinje u 20 sati.

Dunav: Gagić 1, Novaković 8, Švraka, Maravić, Vujin 5, Lj. Miljanić 25, Smiljanić 16, A. Miljanić 4, Marković 6, Žakula 8, Đurđević 3, Šuput.

Vrbas: Mihić, Jokanović 16, Đurović 16, Koprivica 20, Vasić 3, Mirković, Bjelica, Blagojević 7, Banović, Marinković 7, Milić.

Izvor: Radio Dunav