Dve zlatne medalje za atletski klub Apatin

Posle odličnih rezultata mladih atletičara Atletskog kluba Apatina u Splitu i seniora Đure Borbelja na seniorskom Prvenstvu Srbije u Kruševcu, na najbolji način
okončan je predposlednji vikend septembra. Sjajnim nastupom na Prvenstvu Srbije u ultramaratonu na 12 sati trčanja, koje je održano u Beogradu (Kalemegdan, Donji
Grad), 21. i 22.09.2019. godine, klub je predstavilo tri člana.
Pobedu je ostvario Dušan Momić, novi član AK Apatin, koji je
istrčao odličnu trku i odolevši pritiscima sjajne konkurencije, osvojio titulu
seniorskog prvaka Srbije, istrčavši za 12 sati, 134 kilometara i 270 metara.
Vicešampionsku titulu osvojio je Nenad Živković, iz ARK Maratonac Kruševac,
(133 kilometra i 660 metara), a bronzano odličje osvojio je član AK Dinamo
Pančevo, Mihal Šulja, koji je istrčao 118 kilometara i 720 metara. U trci je nastupio i drugi član AK Apatin, Željko Peković, koji je istrčao sjajnu trku i sa rezultatom od 117 kilometara, osvojio četvrto mesto. U konkurenciji za
Prvenstvo Srbije nastupilo je 12 takmičara.
U ženskoj konkurenciji, koja nije bila najkvalitetnija, nastupila je i odlično
istrčala seniorka AK Apatin, Slađana Dečermić, koja je pobedila sa rezultatom 85 kilometara i 410 metara, ispred članice Atletskog kluba
Mladost Užice, Nevene Arsić Gracin i Teodore Jevtić, ARK Ekomaraton Beograd.
Tehnički delegat Atletskog saveza Srbije bio je Goran Čegar.
Seniori Atletskog kluba Apatin u 2019. godini, osvojili su do sada pet medalja na seniorskim Prvenstvima Srbije, 3 zlatne, 1 srebrnu i 1 bronzanu (zlato je osvojio Željko Končar na Prvenstvu Srbije na 6 sati, koje je održano u martu na Adi
Ciganiji, sjajnom trkom i pobedom sa istrčanih preko 80 kilometara, dok je dve medalje osvojio Đuro Borbelj, na stazi u Krševcu (srebrnu na 3000 metara sa preprekama i bronzanu na 3000 metara).
Uporedo sa učešćem na takmičenjima, Atletski klub Apatin, sprovodi pripremne radnje za organizaciju 24. Apatinskog Dunavskog polumaratona, koji se održava 20.10.2019. godine, i za koji je do sada prijavljeno preko 550 učesnika iz više