Džoker lagano protiv Morave

Košarka

Džoker – Morava 109:84 (Q1 – 30:20, Q2 – 30:19, Q3 – 26:18, Q4 – 23:27).

Košarkaši Džokera u 11. kolu Druge lige Srbije savladali su bez većih problema ekipu Morave. Gosti su samo tokom prvih pet minuta bili ravnopravan rival na parketu. Na kraju prve četvrtine Džoker je imao dvocifrenu (30:20) prednost, koja je u finišu druge deonice duplirana (+21). Treba napomenuti da su se svi igrači domaćeg tima upisali u strelce već tokom prvog poluvremena. Najefikasniji su bili Krstanović sa 13 i Sužnjev sa deset poena. U nastavku igre razigrali su se Brekić, Vukas i kapiten Brbaklić koji su sa saigračima rutinski meč priveli kraju. Brekić je utakmicu završio sa 18 poena, Sužnjev 17, Krstanović 16, Brbaklić 14, Vukas 10. U poraženom sastavu Miletić je ubacio 25, a Kostić 22 poena. Treba napomenuti i da je ovo bila peta uzastopna utakmica somborskog tima na domaćem parketu na kojoj su postigli preko 100 poena. Džoker godinu završava gostovanjem fenjerašu iz Čačka. Tokom januara ostala su dva prvenstvena kola. Somborci prvo dočekuju Mladost iz Smederevske Palanke, a potom gostuju u Novom Sadu ekipi Stara. Nakon toga sledi ukrštanje sa drugom grupom.