Omladinac – Džoker 70:75

11:15, 16:19, 26:12, 17:29

Omladinac: Turčinović, M. Savić 18, Žigon 12, Vuković 3, Lalević 3, Bošković 4,  Stojanović, L. Savić 1, Kavurin 9, Antić 20, Mojsejev

Džoker: Arnaut 16, Miljević, Baranovski, Đurđević 7, Lončar 2, Suvajdžić 4, Radojčić, Petrović, Vukolić 17, Jovanović 24, Genal 5

Košarkaši somborskog Džokera ostvarili su pobedu na gostovanju u Novim Banovcima, nad domaćim Omladincem od 75:70, u odloženoj utakmici sedmog kola Prve MRL Sever grupa A. Somborci su bili bolji rival tokom prvog poluvremena, gde su dobili obe četvrtine, pa su na odmor otišli sa prednošću od 34:27, ali su u nastavku pokazali neke slabosti, koje nisu bile karakteristične za ovu ekipu. To se pre svega odnosi na treću četvrtinu, kada su prikazali mnogo oscilacija u igri, pa su dozvolili da domaćin nadoknadi minus i povede sa 53:46.

Košarkaši Džokera uspeli su da konsoliduju svoje redove i u poslednjoj četvrtini prikažu svoj neosporni kvalitet, samim tim prelomili su meč u svoju korist i zasluženo osvojili bodove. Najbolji igrači Somboraca bili su Nikola Jovanović sa 24 poena, Vukolić sa 17 koševa i kapiten Igor Arnaut sa poenom manje. Ovo je osma pobeda somborskog tima u dosadašnjem šampionatu, a imaju i jedan poraz od Hajduka iz Kule.

U subotu, 30. januara od 18.45 časova, pred Somborcima je veliki derbi, jer im u goste dolazi za sada još neporaženi Srem iz Sremske Mitrovice , a susret je u sklopu šestog odloženog kola.