Evropska fudbalska jesen za Zvezdu i Partizan! Odličan žreb za srpske klubove!

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana uspeli su da se plasiraju u grupnu fazu Ligu Evrope, odnosno Ligu konferencija.

Veliki deo posla i maltene plasman u Ligu Evrope crveno-beli su odradili u prvom meču protiv rumunskog Kluža, kada su na stadionu „Rajko Mitić“ slavili sa 4:0. I sinoć, u revanš meču, na stadionu „Konstantin Radulesku“, Zvezda je pobedila rumunskog prvaka rezultatom 2:1, golovima Kataia u 5. minutu iz penala i Pavkova u 53. minutu. Jedini pogodak za Rumune postigao je Debeljuh u 34. minutu. Na golu aktuelnog prvaka Srbije blistao je Milan Borjan, koji je u 63. minutu odbranio penal, a pored toga imao je još par odličnih intervencija.! Na ovaj način izabranici Dejana Stankovića izborili su petu sezonu zaredom grupne faze nekog Uefinog takmičenja.

Na danas održanom žrebu fudbaleri Crvene zvezde igraće u grupi F Lige Evrope sa portugalskom Bragom, bugarskim Ludogorecom i danskim Mitjilandom.

Za razliku od Crvene zvezde, Partizan je sinoć imao mnogo teži zadatak. Imali su crno-beli zaostatak od jednog gola iz prvog meča u Portugaliji, ali mašinerija „parnog valjka“ se na vreme upalila u revanš meču na Topčiderskom brdu i na kraju slavila protiv Santa Klare rezultatom 2:0. Crno-beli su u svega dve minute postigli dva kapitalna pogotka. Mrežu Portugalaca načeo je Rikardinjo u 25. minutu iz penala, a već u 27. minutu Saničanin je duplirao prednost crno-belih, posle centaršuta Jojića iz kornera sa leve strane. Fudbaleri Santa Klare jedinu izglednu priliku na meču imali su u 35. minutu kada je Linkoln pokušao odličnim udarcem iz slobodnog udarca da ugrozi gol Popovića, ali mladi golman je bio na visini zadatka.

Partizan će u Ligi konferencija igrati u grupi B sa belgijskim Gentom, estonskom Florom iz Talina i kiparskim Anortozisom.

Zvezda i Partizan, svojim novim pobedama, doneli su nove bodove za naš klupski fudbal i ukoliko nastave sa odličnim rezultatima u Evropi velika je verovatnoća da će srpski klupski fudbal imati dva predstavnika u kvalifikacijama za Ligu šampiona.