(FOTO) Sombor obeležio Dan pobede nad fašizmom polaganjem venaca

(FOTO) Sombor obeležio Dan pobede nad fašizmom polaganjem venaca

Povodom obeležavanja 9. maja – Dana pobede nad fašizmom, u Somboru je danas upriličeno polaganje venaca na spomen-obeležja posvećena borcima palim u Drugom svetskom ratu.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 025.rs (@portal025.rs)

Vence su položile delegacije: Grada Sombora, Vojske Srbije, Ambasade Ruske Federacije, SUBNOR-a Sombor, Asocijacije žena Republike Srbije OOGO Sombor, Saveza ratnih vojnih invalida i porodica palih boraca, Udruženja somborskih veterana, Saveza ratnih vojnih invalida i porodica palih boraca Vojvodine, Udruženja ratnih vojnih invalida grada Sombora i Udruženja „Svet bez granica“.

Nakon ceremonije polaganja venaca, predstavnici delegacija upisali su se u knjigu sećanja, odajući na taj način počast svim žrtvama fašizma.

Uoči obeležavanja Dana pobede, u zgradi Grada Sombora organizovan je i prijem za predstavnike Ambasade Ruske Federacije i Vojske Srbije. Gradonačelnik Sombora Antonio Ratković, članovi Gradskog veća Sava Dojić i Slobodan Stanić, kao i pomoćnik gradonačelnika Savo Iriškić, razgovarali su sa predstavnicima diplomatskog i vojnog vrha, kao i predstavnicima SUBNOR-a Sombor.

Dan pobede obeležava se u znak sećanja na 9. maj 1945. godine, kada je kapitulacijom nacističke Nemačke okončan Drugi svetski rat u Evropi. Ovaj datum predstavlja simbol pobede slobode, mira i antifašističkih vrednosti.

Tagovi:
Pročitajte još: