Francuzima sva tri boda u derbiju „grupe smrti“

Fudbaleri reprezentacije Francuske pobedili su sinoć reprezentaciju Nemačke u Minhenu rezultatom 1:0 (1:0) u poslednjoj utakmici 1. kola grupe F.

Jedini pogodak na utakmici delo je nemačkog reprezentativca Humelsa, koji je nespretno reagovao u 20. minutu, nakon što je Ernandez ubacio loptu u nemački peterac, a umesto van terena nemački defanzivac je loptu poslao u sopstvenu mrežu.

Način na koji su Francuzi došli do svog prvog i jedinog priznatog pogotka na utakmici dobio je i svoj mim sa lego kockama.

Do kraja poluvremena više nije bilo izglednijih šansi i sa ovim rezultatom se otišlo na odmor.

Prvu izgledniju šansu u drugom poluvremenu promašio je francuski reprezentativac Rabio u 52. minutu, kada je pogodio stativu. Odmah zatim šansu su imali i Nemci. Šutirao je Gnabri, ali njegov šut je prozujao malo iznad prečke.

U 67. minutu lopta se opet našla u mreži nemačkog golmana Nojera. Mbape je odlično prošao nemačku odbranu, pogodio dalji ugao nemačkog golmana, ali gol je poništen zbog ofsajda francuskog napadača pre toga.

Još jedan pogodak postigli su Francuzi iz ofsajda. Igrao se 85. minut. Odličnu kontru su napravili „trikolori“. Mbape je istrčao po desnoj strani, uputio loptu u kazneni prostor Benzemi, kojem nije bilo teško da loptu ubaci u prazan gol. VAR proverom ustanovljeno je da je francuska „desetka“ Mbape bio u ofsajdu prilikom prijema lopte, te je i ovaj pogodak poništen.

U grupi F nakon 1. kola vodi reprezentacija Portugala sa 3 boda i gol razlikom 3:0, reprezentacija Francuske je na drugom mestu sa 3 boda i gol razlikom 1:0, treća je reprezentacija Nemačke bez bodova i gol razlikom 0:1, a na poslednjem mestu je reprezentacija Mađarske bez bodova i gol razlikom 0:3.