Futuristički tenis na stadionu „Filip Šatrije“ pripao najboljem teniseru sveta! Novak Đoković u finalu!

U drugom polufinalnom meču muške pojedinačne konkurencije na Rolan Garosu sastali su se dva najbolja tenisera današnjice Novak Đoković i Rafael Nadal. Posle 4 sata i 13 minute epske borbe Đoković je izašao kao pobednik pobedivši Nadala rezultatom 3:1 (3:6, 6:3, 7:6, 6:2) u setovima.

Nije najbolje krenulo našem asu. Poveo je „kralj šljake“ sa ogromnih 5:0 u prvom setu. Novak u prvom setu jedino je uspeo da vrati jedan od dva izgubljena brejka. Rafa je posle tačno sat vremena dobio prvi set rezultatom 6:3

A onda se razgoropadio Đoković i počeo da igra vanvremenski tenis, tenis za udžbenike. Rezultatom kojim je izgubio prvi set, dobio je drugi i stigao do izjednačenja u setovima.

Prava „rovovska bitka“ viđena je u trećem setu, koji je neverovatnih sat i 38 minuta! Do petog gema trećeg seta oba tenisera su sigurno držali svoje servis gemove, da bi potom usledila mini serija brejkova sa obe strane. Prvi do brejka stiže Nole, Rafa uzvraća, da bi odmah opet Nole došao do brejka i brejk potvrdio za ogromnih 5:3 u trećem setu. Servirao je Đoković za set, vodio sa 30:0 pri rezultatu 5:4, ali Nadal vraća izgubljeni brejk i ponovno uspostavlja egal u setu. Treći set završen je u taj-brejku. Ono što je propustio pre taj-brejka najveći heroj srpskog sporta nije propustio u taj-brejku dobivši Nadala rezultatom 7:4.

Posle neverovatno dugog i iscrpljujućeg trećeg seta usledila je mini pauza. Novak je otišao do svlačionice da se presvuče. Nakon povratka na teren odmah na startu izgubio je svoj servis gem. Nadal je potom potvrdio brejk i došao do vođstva od 2:0 u četvrtom setu. A onda je Novak „zaplesao“ na terenu i dobio narednih 6 gemova zaredom za konačnih 3:1 u setovima.

„Kralj šljake“ doživeo je klasični nokaut u četvrtom setu i slavlje u boksu najboljeg planetarnog igrača Novaka Đokovića moglo je da počne.

Još jedan korak Đokovića deli do 19. grend slem titule. Da bi došao do titule u Parizu Novak je potrebna pobeda u finalu protiv odličnog grčkog tenisera Stefanosa Cicipasa. Finale Rolan Garosa na programu je u nedelju, 13. juna.