Hajduku bodovi spasa

Hajduk 1912 – Feniks 1995 3:1 ( 2:0)

Kula. Gradski stadion: „Milan Sredanović“.

Sudija: David Đumić ( Bačka Topola) 8

Strelci: Vuković u 20, iz penala, Vlaisavljević 37. i Bogićević u 84.min.(Hajduk), a Zečević u 75. min. (Feniks).

Hajduk 1912: Drinčić 7, Vuković 7,5, Vujović 7 (Radović-), B. Manojlović 8, Laćarak 7, Macanović 7 (Simin-), Božović 7, Vlaisavljević 7 (Šević-), Rajkovača 7, M. Manojlović 7 (Bogićević 7), Masalušić 7 (Slijepčević 7).

Feniks 1995: Lazić 7, Pejić 6 (Papić 6), Simunović 6, Galić 7 (Šalipur -), Milaković 7, Dimitrić 7, Zečević 7, Kačarević 6, Grubješić 6 (Đukanović 6), Vitas 6 (Bulat -) i Cvjetinović 7.

Igrač utakmice: B. Manojlović (Hajkud 1912)

Kuljani su u borbi za opstanak osvojili preko potrebne bodove. Posle dva uzastopna poraza uspeli su da savladaju ekipu koja je bolje kotirana na tabeli. Nakon što je Simunović oborio Macaovića u svom kaznenom prostoru, sudija je opravdano pokazao na penal koji je sigurnim udarcem u pogodak pretvorio kapiten Vuković. U finišu prvog dela usledila je dobra akcija Hajduka a tačku na nju stavio je Vlaisavljević. Domaći su pitanje pobednika mogli rešiti u 45. minutu, kada je Simunović obaranjem M. Manojlovića još jednom skrivio penal. Ovog puta Vukovićev udarac odbranio je Lazić.

Gosti su u 75. minutu golom Zečevića uneli rezultatsku neizvesnost. Rezervista Bogićević je u 84. minutu razrešio dilemu oko pobednika, zatresavši  mrežu nemoćnog Lazića za konačnih – 3:1.