Iako poraženi od superligaša, fudbaleri Radničkog 1912 igrali odlično

FK ZLATIBOR – FK RADNIČKI 1912 3:1 (1:1)

Fudbaleri Radničkog 1912, koji se nalaze na pripremama na Paliću, juče su imali prvu proveru. Somborci su na teškom terenu u Subotici pokazali odlično izdanje, pa su u većem delu susreta bili ravnopravan rival superligašu i na taj način najavili da imaju potencijala za velike rezultate. U startu se mora naglasiti da je Zlatibor u završnoj fazi priprema i to je verovatno bilo presudno kod konačnog rezultata, jer su Somborci tek pet dana na okupu, ali se to u većem delu susreta nije primećivalo.

Dobro izdanje Radničkog 1912 pretvoreno je u vođstvo preko Antunića u 22. Minute, kada je brzonogi napadač Somboraca pretrčao svoje čuvare i pogodio mrežu Zlatibora.

Odgovor Zlatibora usledio je pet minuta kasnije, kada je preko Momčilovića izjednačio na 1:1, što je bio i rezultat prvog poluvremena. Isti igrač je u 50. minutu pogodio mrežu Radničkog 1912 za 2:1. Trener Somboraca Dušan Jevrić dao je priliku većini igrača, koji su uglavnom opravdali očekivanja, a pobedu superligaša overio je Marković golom u 82. minutu za konačnih 3:1.