Italijani počistili Švajcarce na „Olimpiku“ u Rimu!

Fudbaleri reprezentacije Italije ubedljivo su sinoć pobedili reprezentaciju Švajcarske rezultatom 3:0 (1:0) u drugom kolu grupe A na kontinentalnom prvenstvu i ovom pobedom izborili su plasman u drugu fazu prvenstva.

„Azuri“ su do vođstva došli u 26. minutu nakon fantastičnog prodora Berardija. Berardi je poput furije uleteo kazneni prostor Švajcaraca po desnoj strani i odličnom loptom upućenoj po zemlji između dva odbrambena igrača švajcarske reprezentacije pronašao u petercu Lokatelija, kojem nije bilo teško da savlada Zomera.

Do kraja poluvremena bilo je još par polu-prilika sa obe strane, ali rezultat je ostao nepromenjen i na odmor se otišlo sa minimalnim vođstvom „azura“.

U 52. minutu Manuel Lokateli je došao do svog drugog pogotka na meču i duplirao prednost „azura“. Raspalio je sa nekih dvadesetak metara svojom levicom po lopti i smestio loptu u donji levi ugao Zomerovog gola.

Konačan rezultat na meču postavio je Ćiro Imobile, napadač rimskog Lacija, golom u 89. minutu. Poput Lokatelija i Imobile je postigao gol sa skoro iste udaljenosti. Njegova oštra lopta pala je tik ispred švajcarskog reprezentativnog golmana, koji je jedino uspeo vrhovima prstiju da je dodirne, ali ne i da je onemogući da ne završi po treći put u golu.

U poslednjem kolu grupe A Italijani će se sastati sa reprezentacijom Velsa, a Švajcarci će svoju šansu za prolazak u drugu fazu takmičenja tražiti u meču protiv reprezentacije Turske.