Izdvajamo: Do 30. jula prijava prihoda frilensera za drugi kvartal 2025.

aktuelno

Rok za podnošenje poreskih prijava za drugi kvartal u ovoj godini za sva fizička lica u Srbiji koja ostvaruju prihode po osnovu ugovorene naknade za izvršeni rad i prihode od autorskih i srodnih prava na koje se porez plaća samooporezivanjem, tzv. frilensere je od 1. do 30. jula, saopštila je Poreska uprava. Kako se navodi, u slučaju nepodnošenja poreske prijave u propisanom roku obveznik podleže obavezi plaćanja kamate, kao i prekršajnoj odgovornosti.

Jovanov: Politika blokadera rasturanje Srbije, blokaderi će smeniti parlamentarnu opoziciju

Šef poslaničke grupe SNS u Skupštini Srbije Milenko Jovanov izjavio je danas da je politika blokadera rasturanje Srbije i da blokade nemaju nikakvu svrhu osim maltretiranja ljudi, dodajući da će parlamentarna opozicija biti “prva žrtva” i jedini uspešan projekat blokaderske politike. Jovanov je rekao da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić u pravu kada kaže da kontejner revolucija ne može da bude budućnost Srbije i dodao da je jasno da građani ne žele da budu taoci i žrtve “ludila i bezobrazluka” blokadera, a da su to pokazali i ponovljeni izbori u Kosjeriću gde su, kako je naveo, blokaderi za dvadesetak dana izgubili trećinu glasova.

VJT formiralo predmet povodom pretnji smrću pripadnicima policije

Više javno tužilaštvo u Beogradu formiralo je predmet povodom pretnje smrću pripadnicima policije koja je objavljena na društvenoj mreži Iks, na nalogu “FDU u blokadi”. U datoj objavi navodi se “Koleginice sa FDU su puštene, jedna od njih je na VMA”, te se u nastavku poruke poručuje “Smrt policiji”, uz tagovanje lokacije u Savskoj ulici, gde se nalazi PS Savski venac, saopšteno je iz tog tužilaštva.

Vučić obišao posebnu sobu za kontrolu tunela Laz i Munjino brdo

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obišao je sobu za kontrolu tunela Laz i Munjino brdo i istakao da je nekada bio san stići od Beograda do Zlatibora za dva sata. “Nekada je bio san stići od Beograda do Zlatibora za dva sata, a za koji dan to će postati stvarnost. Ponosan sam na Srbiju koja se gradi. Živela Srbija!” napisao je on u sredu uveče na TikToku.

Tagovi:
Pročitajte još: