Joker ponovo na čelu tabele

Nakon očekivane pobede u 13. kolu Druge RL Sever, grupa A, u duelu sa Petrovgradom u Zrenjaninu, košarkaši somborskog Jokera ponovo su zaseli na vrh tabele, jer imaju utakmicu više od apatinskog Dunava 2014. Somborci su slavili sa 91:74 i takav razvoj događaja se predviđao, a po četvrtinama je izgledalo ovako: 24:17, 15:16, 33:19 i 19:22.

Trenutno je Dunav 2014 drugi, ali ima utakmicu manje koju će odigrati u sredu 11. februara u Beočinu, protiv istoimenog domaćina. Pored Jokera i Dunava 2014 koji su najozbiljniji konkurenti za naslov prvaka, veoma uspešna je ekipa Srbobrana koja ima dva poraza i nema sumnje da će pokušati u duelima sa vodećim dvojcem da to nadoknadi.

U grupi B, Apatin je na svom terenu poražen od novosadske ekipe I Came To play sa 69:84. Apatinci su loše odigrali prvu četvrtinu koju su izgubili sa ubedljivih 9:27 pa je već tada bilo jasno da će bodovi otići u pokrajinsku prestonicu. Do kraja su pokušali da isprave loš start, ali nisu uspeli ništa više nego da ublaže poraz jer se rezultat kasnije po četvrtinama kretao 28:22, 16:22 i 16:13. U sledećem kolu, oni gostuju u Zrenjaninu ekipi Bagljaš.