Jubilarna 90. titula u karijeri: Đoković bolji od Cicipasa u finalu turnira u Astani

Kazahstan - Novak Đoković

Srpski teniser, Novak Đoković, osvojio je turnir u Astani savladavši Stefanosa Cicipasa u finalu rezultatom 2:0 (6:3, 6:4). Pobedom nad Grkom, Novak je došao do svoje jubilarne 90. titule u karijeri.

Đoković je prošle nedelje po povratku na teren uspeo da dođe do pehara turnira u Tel Avivu, nakon čega je bio uspešan i u Astani i tako nastavio odličan niz. Sa druge strane, Cicipas je nastavio svoju ”crnu seriju” od devet izgubljenih finala turnira iz serije 500.

Novak je odlično počeo meč i došao do vođstva od 1:0 u setovima posle 32 minuta igre. Bilo je poprilično izjednačeno sve do osmog gema, u kom je srpski teniser došao do brejka i rutinski obezbedio sebi prednost u nastavku meča.

U drugom setu je srpski teniser bio takođe bolji od protivnika, kada je u petom gemu osvojio gem na Cicipasov servis i tako došao do prednosti. Imao je priliku i za to i dva gema ranije, nije je iskoristio, ali svakako da ne ostaje veliki žal za time. Zaista je delovalo kao da je Novak ”ušao u glavu” Grku, koji nikako nije mogao da nađe pravo rešenje.

Najveće probleme Cicipas je Đokoviću zadao upravo u poslednjem gemu, kada je spasio dve meč lopte na Novakov servis i tako održavao sebe u igri. Međutim, nije uspeo da se odbrani i kod četvrte, tako da je trofej nakon sat vremena i 15 minuta pripao srpskom teniseru.

Da podsetimo, Đoković je u prvom kolu rutinski slavio protiv Kristijana Garina, da bi kasnije bio bolji od Botika van de Zandšulpa i Hačanova i tako došao do polufinala. U toj rundi se sastao sa Danilom Medvedivim, koji mu je predao meč nakon što je Novak izjednačio u setovima.