Junajtedov košmar pretvorio se u bajku na „Teatru snova“, sila su Čelsi i Bajern

Ronaldo

Nema dileme, najsrećniji fudbalski radnik večeras je Ole Gunar Solskjer. Norveški strateg verovatno je u glavi počeo da sprema oproštajni govor od Mančester junajteda, ali su se njegovi igrači u drugom poluvremenu protiv Atalante izdigli kao Feniks i na “Old Trafordu” slavili veliku pobedu u trećem kolu Lige šampiona – 3:2 (0:2).

Velikim kritikama je poslednjih nedelja bio izložen Solskjerov Junajted. Sve glasnije se spekulisalo o smeni Norvežanina, koji je ovim trijumfom, verovatno, kupio nekoliko nedelja mira na “Teatru snova”.

A posle sata igre apsolutno ništa nije nagoveštavalo srećan kraj. Pašalić u 15. i Demiral u 28. minutu zaledili su tribine kultnog mančesterskog stadiona, koji je krenuo da “ključa” u 53. minutu, kada je Rašford prepolovio prednost gostiju.

Rano postignut gol dao je velika krila “đavolima”, koji su svim silama jurnuli ka kaznenom prostoru rivala, gde je apsolutni gospodar bio Huan Muso, ispravljajući na gol liniji sve propuste svojih saigrača u polju.

Ipak, u 75. minutu, posle šuta Megvajera nije mogao ništa da učini, kao ni šest minuta kasnije, kada je Kristijano Ronaldo, u svom stilu, glavom zatresao mrežu Atalante i izazvao erupciju oduševljenja u crvenom delu Mančestera.

Za razliku od tog meča, u Malmeu nije bilo ni najmanje drame, pošto je Čelsi rutinski odradio posao – 4:0, kao i Bajern, koji me istim rezultatom slavio u Lisabonu. Ipak, nemački šampion je dugo lomio otpor Benfike, koja je potpuno poklekla u poslednjih dvadeset minuta meča, kada je primila sva četiri pogotka.

Viljarela je bio više nego siguran na gostovanju Jang Bojsu (4:1), dok je Juventus teškom mukom, golom Kuluševskog u 86. minutu, došao do pobede u Sankt Peterburgu protiv Zenita – 1:0.