Kajakaši Dunava uspešni na regatama u Tolni i Kanjiži

Kajakaši bezdanskog Dunava proteklog vikenda učestvovali su na regatama u mađarskoj Tolni odnosno Kanjiži. U subotu, 4. jula, mladi dečaci i devojčice na regati u Mađarskoj učestvovali su na trkama dužine dva kilometra. U konkurenciji do 10. godina u disciplini MK-1, Sebastian Štaub, te dvojac Daniel Bezdan i Oliver Kantor osvojili su zlatne medaljeUspešan je bio pionir Mihajlo Dadić (K-1) koji se takođe okitio najsjajnijim odličjem. U konkurenciji devojčica, Žofi Horvat (12.godina/MK-1) osvojila je drugo mesto. Dvojac Luka Kolar/Amon Šlezak (12.godina – MK-2) osvojio je srebro, dok je u konkurenciji devojčica (12.godina/MK-2) dvojac Anja Loknar/Milica Kovačev trku završio na četvrtom mestu. Dan kasnije, održana je regata u KanjižiTrke su bile dužine 500 metaraZlatnim odličjima okitili su se: Žofi Horvat, Mihajlo Dadić, te dvojci, Žofi Horvat/Eleonora Nađ, Oliver Bezdan/Daniel Kantor. Srebro su osvojili: Vuk Perović, Jenifer Bošnjak, Sebastian Štaub, Nikolas Andrić, Levante Kevago/Nikolas Andrić, Milica Kovačev/Anja Loknar. Nedelju dana ranije na maratonu u mađarskom Szekszardu “Bezdanci” su osvojili sedam medalja, tri zlatne, srebrnu i tri bronzane. Eleonora Nađ, Oliver Bezdan i Sebastian Štaub popeli su na najviše pobedničko postolje. Stepenicu niže popeo se Daniel Kantor, dok su bronze osvojili: Mihajlo Dadić, Vuk Perović i Žofi Horvat.

Preuzeto: somborsport.org