Karatisti „Hajduka“ iz Budimpešte doneli 4, a sa Prvenstva Vojvodine čak 19 medalja

Karatisti - Hajduk Kula

Članovi Karate kluba „Hajduk“ Kula proteklog vikenda ponovo su zabeležili važne uspehe.

Naime, stariji takmičari (kadeti, juniori i seniori) takmičili su se na prestižnom turniru, 33. po redu „Hungarian Tatami Karate Cup“ u Budimpešti, a u konkurenciji od preko 800 takmičara, iz 18 zemalja, osvojili su dve bronze, jedno srebro i jedno zlato. Prvo mesto i zlatnu medalju osvojila je Aleksandra Đikić u konkurenciji seniorki -61kg, drugo mesto pripalo je Mihajlu Krnajcu u kategoriji juniora -61kg, dok su bronzane medalje osvojili Marko Pucar (juniori -68kg) i Miloš Krnajac (kadeti +70kg).

Pored toga, članovi ovog kluba učestvovali su i na Prvenstvu Vojvodine za poletarce, pionire i nade u Inđiji, a na ovom takmičenju osvojili su čak 9 zlatnih, 7 srebrnih i 3 bronzane medalje.
Zlatne medalje pripale su Marku Đisalovu (pioniri -35kg), Miljanu Mrdaku (pioniri -40kg), Neveni Vujasin (ženske nade -50kg), Sari Sabo (ženske nade -49kg), Sergeju Baranu (muške nade +52kg), Davidu Perduhu (pioniri -50kg), Luki Žugiću (pioniri -35kg) i Iliji Ćosiću (muške nade -52kg).

Druga mesta i srebrne medalje osvojili su Vojin Miletić (muške nade -42kg), Vanja Jarić (pionirke -36kg), Veljko Savić (pioniri -35kg), Lara Popin (ženske nade -45kg) i Stefan Baran (pioniri -40kg).

Bronzana odličja poneli su Milana Miletić (pionirke -37kg), Lana Nešović (ženske nade +54kg) i Aleksa Pucar (muške nade -50kg).

Kada su u pitanju ekipni rezultati na Prvenstvu Vojvodine, ekipa pionira je uzela prvo mesto, ekipa ženskih nada drugo mesto, a isto mesto osvojila je i ekipa muških nada.