Karatistkinja „Hajduka“ Matea Kalmar osvojila brozanu medalju na „Grand Prix Slovakia“

Kula - Karate klub Hajduk 8

Na 43. po redu Međunarodnom turniru „Grand Prix Slovakia“, održanom u Bratislavi, nastupilo je preko 2500 karatista iz celog sveta, a među njima našlo se i deset kulskih karatista.

Najveći uspeh ostvarila je Matea Kalmar, koja se takmičila u kategoriji juniorki +66kg i osvojila bronzanu medalju, čime je nastavila niz uspeha još od prosle jeseni.

U četiri meča koliko je igrala, odnela je tri pobede i samo jednom je poražena. Pobedu je odnela nad takmičarkama iz Poljske, Slovačke i Slovenije, dok je u finalu bila savladana od strane jedne Slovakinje.