Kazna za promašen penal

Sloga je poražena u susretu 16-og kola Srpske lige Vojvodina, na svom terenu, od ekipe Radničkog iz Zrenjanina sa 1:2 (0:1). Ovim porazom ekipa je ponovo gurnuta “ispod” crte i vraćen je nespokoj oko opstanka u društvu srpskoligaša. Čonopljanci su dobro započeli susret, imali terensku inicijativu i u 21-om minutu priliku koja je verovatno preokrenula čitav tok susreta. Jedna od brojnih akcija domaćina zaustavljena je tako što je neko u odbrani gostiju rukom zahvatio loptu u svom kaznenom prostoru, pa je arbitar Neđo Mrđa iz Pančeva, pokazao na belu tačku. Najstrožiju kaznu, izveo je Srđan Vuković, koji je u karijeri odigrao na desetine ovakvih utakmica i iza sebe ima bogato fudbalsko iskustvo, pa se očekivalo da će rutinski savladati golmana gostiju, ali se to nije dogodilo.

Nakon promašenog penala, sve je krenulo naopako. Gosti nekoliko minuta kasnije dolaze u prednost od 1:0 preko Bjelice. U drugom minutu sudijske nadoknade gosti preko mladog Pavlova dupliraju svoju prednost, a konačnih 1:2 postavlja Vemić u produzetku utakmice. Pored poraza mora da brine i crveni karton dodeljen Slobodanu Bojića u 88-om minutu, pa se na njegove usluge ne može računati u sledećim susretima. Sa dva vezana poraza Čonopljanci su u velikoj meri pokvarili svoj plasman na tabeli, pa trenutno zauzimaju 16-tu poziciju na tabeli sa 19 osvojenih bodova, a u sledećem kolu gostuju u Bečeju istoimenom domaćinu.