KK Mladost na karate kupu u Subotici

U sportskoj hali “Dudova šuma” u Subotici u nedelju, 26. marta, održan je 18. po redu Super enpi karate kup u organizaciji KK “Enpi” i Šotokan karate saveza Srbije. Učestvovalo je 1220 takmičara iz 79 klubova i 11 država. Za KK “Mladost” iz Odžaka nastupilo je šest takmičara u katama i borbama.

Članovi kluba iz Odžaka su i ovog puta bili neprikosnoveni u gotovo svim kategorijama u kojima su nastupali, što potvrđuje i 12 osvojenih medalja na ovom takmičenju.

Juniorka Nikolina Lemić i kadet Danilo Ranđelović osvojili su po dve zlatne medalje u borbama, a zlatom se okitio i kadet Uroš Dobrić u borbama, senior Branislav Katić u katama i ekipa kadeta u borbama u sastavu Danilo Ranđelović, Uroš Dobrić i Milan Jovkić.

Srebro u borbama osvojili su kadeti Uroš Dobrić i Milan Jovkić, kao i Anđela Jovanović u kategoriji ženskih nada.

Milan Jovkić i Anđela Jovanović su osvojili još po jednu bronzanu medalju u borbama.

Vrhovni sudija takmičenja, kao i prethodnih 17 godina, bio je Milosav Milosavljević iz Odžaka.

Karatistima “Mladosti” u narednom periodu predstoji učešće na prvenstvima države i Prvenstvu Evrope, a očekuje ih i nekoliko turnira.

Izvor: Radio Odžaci