Knežević evrogolom srušio Bačku

Fudbaleri Radničkog 1912 ugostili su danas na domaćem terenu superligaša iz Bačke Palanke. Izabranici trenera Maksimovića tokom prvog poluvremena nisu previše respektovali protivnika. Imali su nekoliko izglednih prilika za postizanje pogotka, dok sa druge strane gosti nisu prišli golu domaćeg golmana Filipa Pehilja koji nije imao ni jednu intervenciju. Ipak, treba naglasiti da su gosti u prvom poluvremenu izveli kombinovani sastav. Radnički 1912 je prvi put pripretio u 4. minutu kada je Knežević glavom šutirao sa 5 – 6 metara preko gola na odličnu asistenciju Radovanovića. Tri minuta kasnije kapiten Goronjić je šutirao sa istog mesta. U 9. minutu Rajkovača odlično asistira Davidu Kneževiću koji izlazi sam pred golmana Ćirića, ali šutira po zemlji direktno u njegaPar minuta kasnije odlična kontra domaćih, Dimitrić je pobegao gostujućim štoperima, ulazi u kazneni prostor, ali se spetljao i šutirao pored gola. Sredinom prvog dela odlična akcija domaćih Slavuljica – Šveljo – Radovanović – Vemić, koji šutira glavom preko gola. Deset minuta pre odlaska na odmor Lišćević je oprobao šut sa ivice kaznenog prostora, ali je bio neprecizan, baš kao i Šveljo koji je šutirao u 38. minutu. Na samom isteku prvog poluvrema u odličnoj prilici je bio Antunić, odlično je zalomio protivnika u kaznenom prostoru, šutirao po zemlji sa 8 metara, ali je golman Ćirić krajnjim naporom zaustavio njegov udarac. Od početka drugog dela gosti su izašli sa prvom postavom, što se odmah i primetilo na terenu. Prvu priliku su imali nakon sedam minuta igre. Đorđević je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali daleko pored stative. Potom su gosti imali još dva pokušaja. Prvo je Lukić šutirao sa 16 metara, ali je Ićitović bio odlično postavljen, a potom je nekontrolisano pokušao i Sredojević. Domaći igrači su uspeli da se trgnu i uzvratili su preko Kneževića koji je oprobao šut iz daljine sa 25 metara. Samo desetak minuta kasnije isti igrač je evrogolom (RTV Sreće) doneo vođstvo svom timu. Primio je jednu odbijenu loptu na svojoj polovini, kraičkom oka primetio da je golman gostiju izašao sa gol linije, opalio po lopti i pogodio rašlje gostiju sa polovine terena. Pogodak nije uspavao domaći tim. Pet minuta kasnije odlična akcija Somboraca. Antunić je ušao u kazneni prostor, došao skoro do gol linije, vratio povratnu na peterac, na nju je naleteo Terzić, topovski šutirao, ali je umesto mreže pogodio golmana gostiju koji je sve nemo posmatrao na gol liniji. Gosti su u poslednjim trenucima pokušali da stignu do izjednačenja, ali je Lukić traljavo šutirao, tako da Ićitović nije morao ni da interveniše.

Radnički 1912 – OFK Bačka (BP) 1:0 (0:0)

Strelci: Knežević (Radnički 1912).

Radnički 1912: Pehilj, Radovanović, Popović, Slavuljica, Goronjić, Liščević, Vemić, Rajkovača, Knežević, Dimitrić, Šveljo. U igru su još ulazili: Ićitović, Nemanja Lazić, Bjedov, Terzić, Radev, Uroš Lazić, Vukadinović, Bačić, Pavić, Vukas, Bajić.

OFK Bačka (BP): Ćirić, Parađina, Sredojević, Tekić, Gojković, Arsović, Zličić, Stanković, Marković, Matija Stojaković, Marko Stojaković. U igru su još ulazili: Krndija, Jovanović, Veselinović, Tomović, Škorić, Žakula, Pantić, Stojanović, Lukić, Velimir, Đorđević.

Preuzeto: somborsport.org