Kordun i Borac sigurno do novih bodova

Proteklog vikenda odigrana je većina utakmica Međuopštinske fudbalske lige prvog i drugog razreda. Viđen je zanimljiv fudbal, mnoštvo golova i dosta neizvesnosti. Kordun je i dalje na čelu prvog razreda, dok Borac iz Bačkog Gračaca čvrsto drži lidersku poziciju u “beton” ligi.

MFL – 1. razred

Aleksa Šantić – Mladost (K) 4:3 (2:1)

Strelci: Jurić 2, Drašković, Đurić (Aleksa Šantić). Rabrenović 2, Jovović (Mladost K).

Žuti kartoni: Drašković, N. Pejak, Babić (Aleksa Šantić). Jokić, M. Rabrenović (Mladost K).

Aleksa Šantić: Merković, Korponaić, Branežac, N. Pejak, N. Tomić, S. Pejak, Drašković (Babić), Lazarević, Jurić (Kusić), Đurić, Bibić (Kolak),

Mladost (K): Šuković, Radojičić (Kišjuhas), Fekete, Varga, Kilić, M. Rabrenović, Grdinić, Sobek (Miloš Medojević), Kokot (Jokić), R. Rabrenović, Jovović (Milan Medojević).

OFK Šikara – Dunav 3:3 (2:1)

Strelci: Enjev,  Trivunović, Češnjev (OFK Šikara). Žetović, Balać, Santo (Dunav).

Žuti kartoni: Enjev (OFK Šikara). Baljak (Dunav).

OFK Šikara: Novaković, Antičević, Mandić, Enjev, Petreš, Pein, Trivunović, Česner, Đurišić, Krstić, Mlinar.

Dunav: Perić, Zetović, Baljak, Laketa (Baranjai), Šomođvarac, Macanović (Petrović), Mrvičin (Penic), Vukadinović, Jovanović, Balać (Brdar), Santo.

Hajduk – Terekveš 3:3 (2:1)

Strelci: Blagojević, Korać, Pejić (Hajduk). Čović, Smiljanić, Radaković (Terekveš).

Žuti kartoni: Grba, Sandić, Korać, Pejić (Hajduk). Damjanović, Radaković (Terekveš).

Crveni kartoni: Popović, Smiljanić (Terekveš).

Hajduk: Grbić, Lazarević (Lazendić) (Stupar), Grba, Sandić, Pekez, Krstić, Lazić, Pejić, Korać, Stanić, Blagojević (Boškov).

Terekveš: Popović, Vujanović (Petrović), Damjanović, Tatić, Zuber (Popadić), Smiljanić, Božić, Radaković, Relić, Čović.

Zadrugar – Partizan 1:0 (0:0)

Strelci: Rančić (Zadrugar).

Žuti kartoni: /

Zadrugar: Mitković, M. Vuković (Veselinović), Jovanović, Tojić, Pavkov, Veselinović, Stanišić (Dondić), Pjević, N. Vuković (Sinadinović), Glumičić (Radmanović), Rančić.

Partizan: Dubravac, Mileković, Bujak, Stoiljković, Đurđev, Boris, Ostojić, Tadijan, Vojvodić, Kurjakov, Lukić.

Omladinac (B) – Omladinac (D) 4:1 (3:0)

Strelci: Terzija, Pavin, Nikola Mijić, Vuković (Omladinac B). Davidov (Omladinac D).

Žuti kartoni: Nikola Mijić, Vuković, Teslić (Omladinac B). Živkov,, Vračević, Davidov (Omladinac D).

Omladinac (B): Tepavac, Teslić, Mandić, Rakić, Sekulić (Vidaković), Nikola Mijić (Subotić), Grgić, Terzija (Pilipović), Vuković (Nenad), Pavin, Miloš Mijić (Delija).

Omladinac (D): Dimić, Lučar, Stanisavljević, Vračević, Živkov, Anđelković, Davidov, Stojčić, Danilov, Veselinović, Ćosić.

Kordun – Jedinstvo 3:0 – gosti se nisu pojavili

Tabela: Kordun 33, Omladinac (B) 29, Hajduk 27, Aleksa Šantić 27, Partizan 18, Omladinac (D) 16, Zadrugar 14, Terekveš 13, Dunav 12, Mladost (K) 12, Jedinstvo 8, OFK Šikara 7.

Parovi narednog (14) kola: Mladost (K) – Omladinac (B), Omladinac (D) – Zadrugar, Partizan – Hajduk, Terekveš – Kordun, Jedinstvo – OFK Šikara, Dunav – Aleksa Šantić.

MFL 2. razred

Borac (BG) – Panonija 4:1 (2:1)

Strelci: Ćuk, Čanković, Dautović, Petrović (Borac BG). Lazić (Panonija).

Žuti kartoni: Turčan (Panonija).

Borac (BG): Obradović, Ličina, Čuturilo (Dobrić), Krtinić (Jokić), Čanković (Petrović), Pokrajac, Žegarac, Ćuk (Dejanović), Radaković (Babić), Dautović, Krivošija.

Panonija: Valent, Lj. Dobrić, Šipka (Majera), Lazić (Brkin), Stojanović, Lamoš, Terek, Turčan, Obradov (Z. Dobrić), Činkarćuk (Đurđijanski), Stojisavljević.

Dinamo (S) – Lider 0:1 (0:0)

Strelci: Kočonda (Lider)

Žuti kartoni: Tadijan, Vidaković (Dinamo S). Vajagić, Nikolić (Lider).

Crveni karton: Silađi, Kovač (Dinamo S). Stajčić (Lider).

Dinamo (S): Kuruc, Vereš, Kušljić, Silađi, Tadijan, Vidaković, Kovač, Bačić (Đurkov), Duraković, Tetkov, Vućićević.

Lider: Vajagić, Kostadinović, Nikolić, Stajčić, Ivanišević (Ilić), Aleksi (Zavišić), Vasiljević, Končarević, Kočonda, Stanković, Vajc.

Graničar – Telečka 3:0 (1:0)

Strelci: Nikola Kožul, Pavasović, Trifunović (Graničar).

Žuti kartoni: Torbica, Pavasović, Oluić (Graničar).

Graničar: Đurđević, Vagić, Vukas, Nikola Kožul, Torbica, Gnjatović, Trifunović, Oluić, Japundžić (Škorić), Komazec, Pavasović.

Telečka: Černuš, Stanojević, Kobac, Prekrajac, Marijanović, Sučević (Mijić), Andreković, Gagić (Devrnja), Nikšić, Beretić (Radić), Krčevinac

Dinamo 1923 – Jedinstvo Lemeš 1:2 (1:1)

Strelci: Martinčević (Dinamo 1923). Baraković, Lukić (Jedinstvo Lemeš).

Žuti kartoni: Ratković, Praštalo (Dinamo 1923). Sečenji (Jedinstvo Lemeš).

Dinamo 1923: Magdalenić, Tubić (M. Pastor), Nikodinović (R. Pastor), Nikolin, Krizmanić (Bešlić), Šapić, Gorijanac, Radičev, Ratković, Martinčević, Praštalo.

Jedinstvo Lemeš: Đurković, Pravdić, Kusić, Duspara, Kantor (Milošević), Kanjo, Lukić, Popović, Baraković (Kitić), Sečenji (Brkić), Vukadinović.

Sport – Stanišić 1920 – 0:3 – meč nije odigrana pošto domaćin nije prijavio utakmicu.

Slobodna je bila ekipa OFK Metalca.

Tabela: Borac (BG) 32, Lider 28, Stanišić 1920 27, Graničar 27, Jedinstvo Lemeš 18, Dinamo 1923 – 12, Telečka 11, Dinamo (S) 11, OFK Metalac 6, Panonija 6, Sport 3.

Parovi narednog (14) kola: Panonija – Sport, Stanišić 1920 – OFK Metalac, Telečka – Dinamo 1923, Jedinstvo Lemeš – Dinamo (S), Lider – Borac (BG).

Slobodna je ekipa Graničara.

Izvor i foto: somborsport.org