Košarkaši Jokera nižu pobede

Košarkaši somborskog Jokera upisali su i petu pobedu, u isto toliko odigranih utakmica u Prvoj regionalnoj ligi Sever, na gostovanju u Mačvanskoj Mitrovici. Igrali su protiv domaće ekipe Podrinje, koju su porazili rezultatom 92:68, po četvrtinama 28:13, 17:20, 23:23 i 24:12.

Somborci, mada su tek ove sezone ušli u viši rang, igraju odlično i nalaze se na čelu tabele, sa sjajnim koš količnikom u kome su postigli 423 a primili 319 koševa. U duelu sa Podrinjem, košarkaši Jokera od starta su zaigrali silovito i prvu četvrtinu rešili u svoju korist sa ubedljivih 28:13, te se već tada dalo naslutiti da će bodovi otići u Sombor. Druga četvrtina pripala je domaćim košarkašima sa rezultatom 20:17, treća je okončana bez pobednika 23:23, a u poslednjoj su ponovo briljirali somborski igrači i slavili sa 24:12.

U sledećem kolu pred košarkašima Jokera je veliki derbi, jer im u goste dolazi Srem iz Sremske Mitrovice. Ekipa iz Srema, u dosadašnjem takmičenju je takođe odnela sve pobede, pa se očekuje da pobednik tog susreta bude jesenji prvak. Utakmica će se odigrati u subotu, 11. novembra, u Somboru.