Košarkaši Jokera poraženi u Novom Sadu

Sloboda NS – Joker 62:61 (Q1 – 15:19, Q2 – 14:19, Q3 -23:18, Q4 – 10:5).

Košarkaši Jokera izgubili su sinoć meč šestog kola plej of faze Druge MRL Sever 2 od glavnog konkurenta za viši rang, ekipe Slobode NS. Gostima je pripalo prvo, a domaćinu drugo poluvreme. Obe ekipe su odigrale jake odbrane, sa malim brojem koševa.

Ekipa iz Sombora je na poluvremenu imala devet poena viška, međutim to im nije bilo dovoljno da uknjiže novu pobedu koja bi im gotovo sigurno obezbedila plasman u viši rang.

Domaćin je uspeo u drugom poluvremenu da poveže igre i pogodi neke važne šuteve koji su doneli minimalnu pobedu od pola koša. U poslednjih deset minuta igre obe ekipe su postigle ukupno 15 poena. „Somborci“ bi uzroke poraza trebalo da traže u činjenici da su u najvažnijem periodu utakmice postigli svega pet poena.

Ekipa Slobode NS je novom pobedom ostala usamljena na prvom mestu na tabeli sa pobedom više od drugolasirane ekipe Jokera.

Apatinske ekipe su takođe pretrpele poraze u ovom kolu. Ekipa Apatina poražena je ubedljivo na domaćem parketu od subotičkog Spartaka (66:82),  dok je Dunav 2014 na gostovanju izgubio od Karađorđeva sa košem razlike (87:85). Do kraja prvenstva ostala su još dva kola. Narednog vikenda Joker dočekuje Proleter, dok se u Apatinu igra opštinski derbi između Dunava 2014 i Apatina. Tabela

Izvor i foto: somborsport.org