Kraj za Filipa na Rolan Garosu

Filip Krajinović nije uspeo da se plasira u treće kolo Otvorenog prvenstva Francuske, pošto je u drugom kolu turnira poražen od Amerikanca Džona Iznera rezultatom 3:0 (7:6, 6:1, 7:6) u setovima.

U prvom setu videli smo jednu skroz izjednačenu i ravnopravnu borbu. Set je rešen nakon taj-brejka u kojem se Izner bolje snašao. Vredi istaći da je Filip imao čak i set loptu u taj-brejku pri rezultatu 6:5, ali je nije iskoristio. Naredna tri poena osvojio je Izner i na taj način došao došao do osvajanja prvog seta.

Apsolutna dominacija Iznera viđena je u drugom setu. Drugi set je Izner dobio sa 6:1 za 32 minute igre.

U trećem setu viđena je identična borba oba tenisera kao i u prvom setu. I ovaj set odlučen je u taj-brejku u kojem se Amerikanac bolje snašao i dobio rezultatom 7:5 za konačnih 3:0 u setovima. Imao je šansu Izner i da pre taj-brejka reši meč. U desetom gemu seta imao je dve meč lopte pri rezultatu 5:4, koje nije iskoristio.

Džon Izner će se u trećem kolu Rolan Garosa sastati protiv Grka Stefanosa Cicipasa, koji je danas pobedio Španca Pedra Martineza rezultatom 3:0 u setovima.