Krajinović savladao Ruda

Somborski teniser Filip Krajinović plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Stokholmu. Pobeda je ostvarena u dva seta i za 95 minuta. U prvom setu nije viđeno puno uzbuđenja. Filip nije iskoristio brejk priliku već u prvom gemu, ali je zato bio siguran u trećem gemu. Nakon toga oba tenisera su uspešno držala svoje servise, da bi naš teniser brejkom u poslednjem devetom gemu uspešno završio prvi set. Sledeći brejk pravi u drugom gemu drugog seta, koji je odmah potvrdio za vođstvo od 3:0. Ipak, mladi Norvežani nije poklekao, već u sedmom gemu vraća brejk, smanjuje na 3:4, a odmah potom stiže i do izjednačenja. Set je odlučen u dvanaestom gemu, kada “Fića” koristi treću meč loptu na servis svog protivnika. Plasmanom u drugo kolo obezbedio je sebi 20 atp bodova i ček na blizu 11 hiljada evra. U narednoj rundi ga očekuje susret sa teniserom iz Velike Britanije, Danijelom Evansom koji je trenutno bolje rangiran na svetskoj rang (43). Do sada se nisu sastajali na ATP turu, ali jesu pre tri godine na čelendžeru u Francuskoj kada je naš teniser slavio u dva seta. Ukoliko uspešno savlada ovu prepreku u četvrtfinalu ga čeka bolji iz duela Nišioka (Japan)/Fric (SAD). Plasman u narednu rundu turnira u glavnom gradu Švedske je potvrdio i Janko Tipsarević. On je savladao francuskog tenisera Korentina Mutea sa 2:0 u setovima. U drugom kolu ga očekuje duel sa prvim nosiocem Fabiom Fonjinjijem.

Preuzeto: somborsport.org