Krajinović zaustavljen u prvom kolu mastersa u Montrealu

Filip Krajinović

Srpski teniser Filip Krajinović završio je učešće već na startu mastersa u Montrealu. Krajinović je u prvom kolu poražen od britanskog igrača Danijela Evansa, rezultatom 6:1, 1:6, 6:0.

Filip je u glavni žreb ušao kao “srećni gubitnik”, nakon što je od turnira odustao Dominik Tim, ali se na istom nije dugo zadržao.

Ispao je već u prvoj rundi u kojoj je odigrao jedan dobar set, što nije bilo dovoljno da se ugrozi trenutno 39. igrač na ATP rang-listi.

Evans je prvi set dobio rezultatom 6:1 i imao prilike da oduzme servis rivalu na početku drugog. Kada se to nije desilo, usledila je Krajinovićeva serija kojom je stigao do izjednačenja u setovima.

Drugi deo igre dobio je istim rezultatom kao rival i činilo se da je “momentum” na njegovoj strani. Međutim, desilo se potpuno suprotno – igra mu se raspala, Britanac je nizao gemove bez problema i na kraju posao završio za nešto manje od 100 minuta igre.

On će se u sledećem kolu sastati sa petim nosiocem Andrejem Rubljovom.

Masters u Montrealu igra se za nagradni fond od 5.926.545 dolara, a titulu brani prvi igrač sveta Danil Medvedev.