Krejčikova trijumfalno završila Rolan Garos!

Češka teniserka Barbora Krejčikova osvojila je danas titulu prvakinje Rolan Garosa, tako što je u finalu savladala Anastasiju Pavljučenkovu iz Rusije rezultatom 2:1 (6:1, 2:6, 6:4) u setovima.

Čehinji je ovo najveći uspeh u karijeri što se tiče pojedinačne konkurencije, jer je već osvajala titule na teniskim grend slem turnirima u dubl i miks dubl konkurenciji.

Za svega pola sata igre Krejčikova je došla do vođstva od 1:0 u setovima. Iako je izgubila uvodni gem na svoj servis, Barbora se odmah sabrala i dobila zaredom narednih 6 gemova.

Pavljučenkova je izdominirala u drugom setu. Tri puta je oduzela servis gem Čehinji i za 40 minuta igre u drugom setu došla do rezultatskog izjednačenja.

Na startu odlučujućeg trećeg seta gledaoci su videli pri rezultatu 1:1 po brejk sa obe strane. Prvo je Ruskinja izgubila svoj servis gem, da bi odmah docnije i svoj servis gem izgubila Čehinja. U sedmom gemu Barbora dolazi do novog brejka, koji će joj doneti prevagu i pobedu u današnjem finalu. Nije ispuštala prednost Krejčikova do kraja i zasluženo je ostvarila pobedu u današnjem finalu.