Laki bodovi za Radnički 1912

Golovima Baćanina u 8. Boškovića u 23. i Antunića u 90. minutu, fudbaleri somborskog Radničkog 1912, ostvarili su pobedu od 3:0 nad ekipom „1. Maj“ iz Rume. Somborci su više nego zasluženo uknjižili nova tri boda, jer su prikazali mnogo više od rivala koji je već polovinom prvog poluvremena imao dva gola zaostatka, a pored toga nije odavao sliku ekipe koja bi mogla da ugrozi sigurno vođstvo domaćina. Ova tri boda izbacila su Radnički 1912 na petu poziciju tabela Srpske lige Vojvodina, gde nakon 10 odigranih kola imaju 18 bodova.

U sledećem kolu, pred Somborcima je veliki derbi. Oni gostuju u Pančevu, lideru na tabeli, Železničaru koji ima čak deset bodova više od njih, ali Radnički je skup odličnih individualaca i mogao bi to da pokaže u susretu koji pobuđuje veliko interesovanje sportske javnosti.