RADNIČKI 1912 – OMLADINAC (Novi Banovci) 1:3 (0:2)

Strelci: Antunić (48.) za Radnički 1918, Moisilović (22.), Grbović (39.), Đurković (65.) za Omladinac

Žuti kartoni: Unković, Despotović (Radnički 1912), Đurković (Omladinac)

Crveni karton: Ivetić 84. Omladinac

RADNIČKI 1912: Pehilj 6, Unković 6, Šveljo 6, Slavuljica 6, (Molnar), Avdić 6, Pjošta 6 (Milisavljević 6), Stojaković 6, Despotović 6, Goronjić 6, Radovanović 6, (Lazić), Antunić 6

OMLADINAC: Jagodić 7, Ivetić 7, Radojčić 7, Đurić 7, Mojsilović 7,5, (Barić), Rnić 7, Savić 7,5, Grbović 7,5, (Živanović), Đurković 7,5, Gajić 7, (Vuković), Ležaić 7,5

Igrač utakmice: Igor Ležajić (Omladinac)

Serija od 15 uzastopnih pobeda Radničkog 1912 na domaćem terenu prekinta je u duelu sa Omladincem iz Novih Banovaca, koji je odigran u subotu na Gradskom stadionu. Nakon svega prikazanog, rezultat od 1:3 je realan, uz sve čestitke gostima koji su nadigrali favorizovanog domaćina i očitali mu fudbalsku bukvicu. Igrači Radničkog 1912 delovali su bezvoljno, neuigrano, smušeno i bez ambicija, dok su goste upravo te osobine krasile tokom čitavih 90 minuta susreta. Ni činjenica da utakmica nije imala rezultatski značaj ne sme da posluži igračima somborskog trećeligaša kao alibi za izuzetno slabo izdanje.

Od samog starta videlo se da su gosti došli sa namerom da se nadigravaju i da pokušaju iznenaditi Somborce koji se nisu snašli u takvoj agresivnoj igri Omladinca, pa je prvo poluvreme proteklo u apsolutnoj dominaciji tima iz Novih Banovaca. Šupljinu u odbrani Radničkog 1912 koristi Mojsilović u 22. minutu kada realizuje odličnu akciju nekolicine saigrača i neometan izbija ispred Pehilja, pa mu nije bilo teško da sa oko sedam metara udaljenosti pogodi mrežu. Prelep pogodak viđen je u 39. minutu nakon što je Grbović sa oko 22 metra iz slobodnog udarca savladao mladog golmana Radničkog 1912.

Drugo poluvreme krenulo je nešto bolje, pa je u 48. minutu Antunić snažnim udarcem poslao loptu iza leđa golmana Jagodića, a ona je na putu do mreže pogodila stativu od koje se odbila na pravo mesto. Nažalost, bilo je to sve što su igrači Radničkog 1912 prikazali. Konačnih 1:3 postavio je Đurković u 65. minutu nakon što je ponovo neometan šutirao ka golu Pehilja.

Ovaj poraz nije bitnije uticao na plasman Somboraca koji su trenutno treći na tabeli Srpske lige Vojvodina sa 65 osvojenih bodova, jedan manje od drugoplasiranog Vršca kome gostuju u subotu, a pre toga, u sredu igraju utakmicu Kupa protiv Tise iz Adorjana.