Londonski „plavci“ prvaci Lige šampiona!

Fudbaleri londonskog Čelzija pobedili su u finalu Lige šampiona Mančester Siti na stadionu Dragao u Portu rezultatom 1:0 (1:0).

Jedan jedini gol na utakmici videli smo u prvom poluvremenu. Gol koji je srušio sve snove ekipi Mančester Sitija desio se u 42. minuti meča kada je fudbaler Čelzija Mejson Maunt video prazan prostor u odbrani mančesterskih „građana“ i potom uputio fantastičnu loptu Kaiu Havercu, kojem u situaciji jedan na jedan sa golmanom Mančester Sitija Edersonom nije bilo teško da ga savlada.

Ekipi Mančester Sitija bio je ovo debitantski nastup u finalu Lige šampiona i za nijansu su bili slabiji tim u finalu od londonskih „plavaca“.

Ovim trijumfom ekipa Čelzija je došla do svog drugog trofeja Lige šampiona.