Maestralne odbojkašice Srbije osvojile bronzanu medalju!

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije nastavila je kontinuitet osvajanja medalja na Olimpijskim igrama. Posle srebrnog odličja u Riju 2016. godine osvojeno je i bronzano u Tokiju!

U meču za treće mesto i bronzanu medalju na olimpijskom odbojkaškom turniru u Japanu, srpske odbojkašice su ubedljivo savladale reprezentaciju Južne Koreje rezultatom 3:0 (25:18, 25:15, 25:15) u setovima.

Odbojkašice Južne Koreje pružile su jedino malo jači otpor našim devojkama u prvom setu. Rezultatska klackalica trajala je sve do rezultata 17:17, a onda su izabranice Zorana Terzića ubacile u petu i ekspresno završile prvi set rezultatom 25:18.

Nakon osvajanja prvog seta lakše se disalo, a to se odmah videlo od samog starta drugog seta. Srpkinje su nametnule ubitačan tempo u tokijskoj Ariake Areni, za koji Koreanke nikako nisu mogle da pronađu rešenje. Koliko su naše reprezentativke bile fokusirane na svoju igru, te odlično ispoštovale sve zadatke stručnog štaba, govori i podatak da ni u jednom momentu drugog seta reprezentacija Južne Koreje nije bila u vođstvu! Dominacija odbojkašica Srbije se najbolje vidi u krajnjem rezultatu drugog seta, koji su dobile sa čak deset poena razlike! Set je završen rezultatom 25:15.

Treći set bio je veoma sličan drugom. Furiozno su izabranice Zorana Terzića uspostavile potpunu kontrolu seta i meč privele kraju rezultatom 25:15! Ovim činom slavlje srpskih odbojkašica moglo je da počne!

Najzaslužnija za pobedu Srbije u borbi za bronzano odličje je svakako korektorka našeg Tijana Bošković, koja je ostvarila impresivnih 33 poena. Od 33 njena poena, 25 poena su napadačka, dva su ostvarena iz bloka, a šest puta je poslala neodbranjive „projektile“ prilikom servisa!

Ništa manje zaslužna nije ni prva tehničarka Srbije Maja Ognjenović. Kapitenka reprezentacije besprekorno je organizovala napad našeg tima, a uz to došla je i do napadačkog učinka od 4 poena, što nije baš svojstveno odbojkašicama koje igraju na poziciji tehničara.

U redovima Južne Koreje najraspoloženija je bila Kim Jeong Kung, koja je ostvarila 11 poena.

Za odbojkašice Srbije nema odmora nakon završetka ovih Igara. Njima već za deset dana počinje Evropsko odbojkaško prvenstvo u Beogradu, na kojem će naše gracije pokušati da odbrane zlatnu medalju!