Memorijal „Nikola Kostadinović – Kole“

Pre nego što je počeo  tradicionalni Memorijal, posvećen rano preminulom napadaču OFK Odžaka, Nikoli Kostadinoviću Koletu, porodica, rukovodstvo kluba i Koletovi saigrači, posetili su „večnu kuću“, ovog nekada rasnog napadača i upalili sveće, u znak sećanja na ovog nekadašnjeg golgetera, koji je ostavio dubok trag i kao čovek.

Kao i ranijih godina, kada je „početni udarac“ izvodio neko od Koletovih najbližih, ovog puta je to učinila njegova supruga Zagorka.

Ovaj 23. Memorijal zasluženo je pripao igračima Poleta iz Karavukova. Oni su na obe utakmice pokazali da spremno dočekuju nastavak trke za bodove, u Područnoj ligi Sombor. U prvoj utakmici, četa trenera Ivice Pančića je dosta ubedljivo, sa 3:0 savladala ekipu Zadrugara, iz Srpskog Miletića. Pobednik je odlučen u drugom poluvremenu, kada su i postignuta sva tri pogotka. Golove su dali: Nikić, Stoiljković i Nemanja Milenković.

U drugom susretu, prvog dana turnira, OFK Odžaci su poraženi od Tvrđave iz Bača, rezultatom 1:3. Nakon vođstva gostiju, golovima Vučića i Davidova, usledio je pogodak glavom Petkovića, što je dalo krila igračima domaćeg tima. U finišu susreta „crveni sa Grbavice„ imali su dve šanse da poravnaju rezultat, ali, Zagorčić a potom i Popović, nisu uspeli da savladaju protivničkog golmana. U poslednjem minutu, veteran Davidov nabacio je loptu pred gol domaćih, a u gužvi se najbolje snašao Agbaba i glavom poslao loptu u mrežu, za konačnih 1:3.

FINALE

Polet – Tvrđava Bač 2:1 ( 2:0)

Odžaci

Gledalaca 90

Sudija: Goran Janković (Odžaci). Strelci: Bogdanović 20., Željko Stanković 38. minut (Polet), a Šomoši 53. minut (Tvrđava)

Polet: Ivanović, R. Milenković, Ž. Stanković, N. Milenković, Doroslovac, Bogdanović, Nikić, S, Stanković, Stoiljković, Aleksić, Milunović

Igrali su još: Jovčić, N. Stanković, Kostadinović, A. Stošić i Malinović

Tvrđava: Majkić, Milenković, Bundalo, Ognjenović, Šomoši,Agbaba, S. Končar, Radaković, Vučić, Vranješević, Vračević. Igrali su još: N. Končar, Dedić, Gojić, Kovačević

Finalni susret Memorijala, pripao je mladoj i motivisanoj ekipi Poleta, iz Karavukova, koja je borbenom igrom nadvisila, isto tako raspoloženi tim iz Bača. Prvi pogodak je postigao kapiten Karavukovčana, Dobrivoje Bogdanović, koji je to učinio iz slobodnog udaraca. Sa 40-ak metara iskosa, Bogdanović je uputio udarac na gol neopreznog Majkića, koji nije dobro reagovao i na iznenađenje igrača oba tima, lopta je završila u mreži – 1:0. Nije ovaj pogodak zbunio igrače Tvrđave, koji su u 35. minutu mogli stići do izjednačenja. Ofanzivni bek Šomoši se našao u izglednoj prilici, ali je njegov šut sa desetak metara golman Poleta uspeo da odbrani. Samo tri minuta kasnije, usledila je kazna za promašaj. Posle dobro izvedenog kornera Bogdanovića, visoki Željko Stanković je iz gužve glavom sproveo loptu u mrežu za 2:0.

U drugom delu susreta, igrači Tvrđave su krenuli na sve ili ništa. Uspeli su u 53. minutu da smanje prednost Poleta. Ponovo se u prilici našao visoki Šomoši, koji iz gužve šalje loptu u mrežu – 2:1. Taj pogodak delovao je podsticajno na goste koji pojačavaju ritam, pa se češće igralo na polovini rivala. Igrači Poleta su branili svoj gol, a iz brzih kontri  nastojali da uvećaju svoje vođstvo i obezbede pobedu. U dva navrata su tom cilju bili sasvim blizu Doroslovac i Milunović, ali je u ključnim trenucima  izostala realizacija.

Finiš susreta bio je u znaku igrača Tvrđave, koji su bili blizu izjednačenja. U dva navrata brzonogi Vučić je bio u šansama, ali nije bilo dovoljno precizan i prilike su otišle u nepovrat, pa je ekipa Poleta uspela da sačuva minimalnu prednost.

Za najboljeg igrača Memorijala proglašen je igrač pobedničke ekipe Dragan Doroslovac, a iz pobedničkog tima je bio i najbolji golman Boris Ivanović. Pošto niko od strelaca iz sve četiri ekipe nije postigao više od jednog gola, komisija je odlučila da za najboljeg strelca proglasi beka Tvrđave Borisa Šomošija, koji je bio strelac jednog gola u finalu. Prelazni pehar će do narednog Memorijala krasiti vitrine Poleta  iz Karavukova.

Svi se slažu da su Karavukovčani najviše pokazali u dve utakmice i da im je zaluženo pripao prelazni pehar.

-Gledano u celini, mogu biti zadovoljan kako su moji igrači odigrali ove dve utakmice. Borbenost, voljni momenat kod svakog od njih bio je na potrebnom nivou. Ima tu još nekih detalja koji se moraju popraviti. Imali smo dva ozbiljna testa, pogotovo u finalu protiv vrlo raspoložene ekipe Tvrđave. Malobrojna publika mogla je da vidi, ne toliko tehnički dobru igru, ali je zalaganje svih aktera bilo na zaista visokom nivou. Spremno dočekujemo start prolećnog dela u kojem ćemo imati dosta težak zadatak da izborimo opstanak u ligi. Sa ovakvom igrom koju smo demonstrirali na Memorijalu možemo se nadati očekivanim rezultatima, kaže trener Ivica Pančić.

U borbi za treće mesto, pobedila je ekipa OFK Odžaka. Oni su svoju bolju igru u prvom poluvremenu krunisali sa dva pogotka. Prvo je Lazić sa 18 metara preciznim šutem zatresao mrežu. U poslednjim sekundama ovog dela susreta u strelce se upisao i Radojčić, koji je sa osam metara duplirao vođstvo svoga tima.

U nastavku meča, igrači Zadrugara su zaigrali bolje, a plod takve igre je i pogodak u 65. minutu, kada je Ilić natrčao na odbijenu loptu i sa desetak metara je poslao u mrežu za konačnih – 2:1.

Trener OFK-ovaca Saša Marković je ovako ocenio nastup svojih igrača:

Imali smo prvog dana težak meč protiv vrlo dobre ekipe Tvrđave, čiji su igrači ostavili jak utisak. Moji momci su uložili dosta truda da savladaju takvog rivala. Imali smo sredinom drugog poluvremena dve dobre prilike da izjednačimo i uvedemo susret u još veću neizvesnost. Nismo to uspeli, pa su naši protivnici u poslednjem minutu trećim golom samo overili svoju pobedu. U borbi za treće mesto uspeli smo da savladamo Miletićane i pokažemo da ćemo spremno dočekati nastavak trke za bodove, jasan je u stavu trener Marković.

Tri dana pre početka Memorijala, iznenada je učešće otkazao Tekstilac, pa je u jednom trenutku izgledalo da će turnir možda biti i otkazan.

-Našli smo se u složenoj situaciji, jer su nas iz Tekstilca obavestili da zbog povreda igrača moraju otkazati učešće na Memorijalu. Na svu sreću učešće su prihvatili u Tvrđavi iz Bača, kojima zbog takvog gesta dugujemo veliku zahvalnost. Da oni nisu prihvatili učešće, verovatno bi morali otkazati Memorijal. Ipak, sve se završilo na najbolji mogući način, rekao je zadovoljnim glasom  Mile Cvetković, predsednik OFK Odžaka.